این شرکت اخیراً درباره انتشار گوریلا گلس ۶  اعلام کرده است که از مدل‌های قبلی این شرکت به مراتب دوام بیشتری دارد. این شیشه می تواند تا ۱۵ مرتبه از ارتفاع یک متری سقوط کند و سالم بماند که عملکرد آن نسبت به گلوریا گلس ۵ به اندازه ۲ مرتبه پیشرفت داشته است.

جان باین مدیر‌عامل کورنینگ گوریلا اعلام نموده است:

” گوریلا ۶ نسبت به مدل قبلی از نظر ارتفاع سقوط بهبود یافته است و دوام بیشتری در  هنگام سقوط از ارتفاع‌های بالاتر دارد ، اما مهمتر از ارتفاع سقوط، تمرکز گوریلا ۶ بیشتر بر روی بهبود عملکرد این شیشه در تعداد سقوط است که نسبت به مدل قبل شاهد افزایش دوام آن هستیم”.

 

با توجه به اینکه نمایشگر تلفنهای هوشمند در حال توسعه به سمت باریکتر شدن می‌باشد، گمانه‌هایی زده می‌شود که ممکن است باریک‌تر شدن نمایشگرها باعث از بین رفتن عملکرد مناسب گوریلا  گلس شود، چرا که نازکتر شدن شیشه باعث ضعیفتر شدن آن می‌گردد، حتی اگر پیشرفت‌هایی در مقایسه با مدل های قبلی در آن اعمال شود. اما همچنان کورنینگ ادعا می‌کند که عملکرد این محافظ شیشه‌ای رو به پیشرفت می‌باشد. در برخی از تلفن‌های هوشمند سال گذشته، با ایجاد ترک در حاشیه صفحه نمایش و پیشروی آن به سمت داخل شاهد ضعیف‌تر شدن شیشه بودیم.

 

شرکت کورنینگ در اکثر محصولات خود همواره بر روی دو ویژگی مقاومت در برابر ضربه و مقاومت در برابر خط و خش تمرکز کرده است. طبق گفته‌های مسئولین این شرکت، گوریلا گلس ۶ تنها در زمینه مقاومت در برابر ضربه بهبود‌هایی داشته است٬ بنابراین افرادی که تلفن های جدید مجهز به این تکنولوژی را خریداری می‌نمایند باید به یاد داشته باشند که گوریلا گلس ۶ از نظر مقاومت در برابر خط و خش با مدل قبلی هیچ تفاوتی ندارد.

گوریلا گلس ۶ در حال حاضر در دست تولید است و انتظار می‌رود که در چند ماه آینده وارد بازار شود.