یک نسخه بازنگری شده از پلتفرم EMP2 برای این خودرو کوچک در نظر گرفته شده است لازم به ذکر است این پلتفرم در حال حاضر بر روی خودرو سیتروئن C4 پیکاسو و پژو ۳۰۰۸ پشتیبانی میشود.

گزارش ها نشان میدهد مدلآینده سبک تراز مدل حال حاضر بوده اما طراحان اعلام کرده اند به مراتب فضای بیشتری به سرنشینان خواهد داد. همچنین پژو ۳۰۸ آینده در دو نسخه موتور کم حجم ۱ الی۲ لیتری توربو شارژ بنزینی و یا دیزلی مجهز خواهد شد.البته این پایان کار نیست و این خودرو به موتور های الکتریکی که قابلیت طی مسافت ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر را دارند نیز مجهز خواهد شد. سیستم انتقال نیرو مدل ۳۰۸ GT روی محور جلو بوده و توانایی تولید ۲۲۰ اسب بخار قدرت را خواهد داشت در صورتی که مدل ۳۸۰ GTI مجهز به سیستم چهارچرخ متحرک بوده و توانایی تولید ۳۰۰ اسب بخار قدرت را خواهد داشت.

2018-peugeot-308-308-GTi-

پژو ۳۰۸ جدید به تعداد زیادی از تکنولوژی های جدید مجهز خواهد شد که از جمله آن می توان به سیستم کمک راننده ، رابط سرگرمی جدید، سیستم حرکت بین خطوط، سیستم کروز کنترل، سیستم کنترل ترافیک (این سیستم کنترل کامل خودرو را در لحظه حرکت و توقف در ترافیک ها در اختیار می گیرد)،تجهیزات راننده تمام دیجیتال به همراه سیستم حفاظت و ایمنی مورد نیاز برای هدایت خودران سطح ۲ مجهز خواهد شد.

نسل جدید پژو ۳۰۸  قرار است در نمایشگاه خودروی ژنو  در سال ۲۰۲۰ معرفی شود و اواخر همان سال به عنوان مدل ۲۰۲۱ وارد بازار خواهد شد.