درنگ: همه خانم‌ها برای دسترسی راحت به لوازم آرایشی به یک کیف آرایشی جادار نیاز دارند که تمام لوازم آرایشی در آن جای بگیرد. برای خرید کیف آرایشی مناسب باید کیفی انتخاب شما باشد که در کنار جادار بودن، جمع و جور نیز باشد و داخل کیف دستی به راحتی قرار گیرد. در این مطلب با چند نوع کیف آرایشی شیک و جادار و جذاب به همراه نکاتی درباره آماده کردن کیف لوازم آرایش برای سفر آشنا می‌شوید.

برای یک سفر چگونه کیف آرایش را آماده کینم؟

مرتب‌سازی لوازم آرایش

قبل از اینکه لوازم آرایش را برای سفر بسته‌بندی کنید، آنها را طبقه‌بندی کنید. لوازم آرایش صورت، عطرها، محصولات آرایشی مخصوص مو، داروها و هر چیز دیگر را ابتدا باید مرتب کنید. تمام لوازم آرایشی بهداشتی مایع را در کیسه‌های پلاستیکی قرار دهید که در صورت نشت کیفتان کثیف نشود. همراه بردن پنکیک و رژ گونه پودری بسیار ریسکی است زیرا ممکن است بشکند یا خرد شود. پس بهتر است آنها را در محافظ‌های حبابدار بپیچید یا در یک کیف اسفنجی قرار دهید. در صورتی که هیچکدام از این دو راه حل برای شما مناسب نیست، آنها را در تعداد زیادی دستمال کاغذی بپیچید و سپس در کیف لوازم آرایشتان قرار دهید. برس‌های آرایشی را نیز در پلاستیک دیگری قرار دهید سپس در کیفتان بگذارید. تعدادی از لوازم آرایشتان را می‌توانید در کیف دستی‌تان قرار دهید اما بهتر است آنها را لای یک حوله یا پارچه قابل شستشو قرار دهید.

سبک سفر کنید

سبک سفر کردن باعث می‌شود نگران آسیب دیدن لوازم آرایشتان نباشید. تا آنجا که می‌توانید از لوازم آرایش چند منظوره در سفر استفاده کنید. مثلا می‌توانید کرمی با خود ببرید که هم مرطوب کننده باشد هم ضد آفتاب و هم حالت کرم پودری داشته باشد. رژ لب و برق لبی که همیشه از آن استفاده می‌کنید یا یک پالت که چند رنگ دارد را با خود ببرید. بطری‌های بزرگ شامپو، کرم یا عطر را با خودتان نبرید، سایز کوچک آنها را انتخاب کنید. یک مام برای یک سفر کوتاه کافیست. سبک سفر کردن باعث می‌شود سفر راحت‌تری داشته باشید مخصوصا زمانی که زیاد سفر می‌کنید این نکته بسیار مهم است.

مقصد سفر مهم است

با توجه به هدف سفرتان کیف آرایشتان را جمع کنید. به یک سفر کاری می‌روید، یک سفر کوتاه غیرکاری، تعطیلات فصلی یا مسافرت کنار دریا، مقصد سفر بسیار مهم است. با توجه به مکان و آب و هوای آنجا تصمیم بگیرید چه چیزهایی را باید با خود ببرید.

چیزهای ضروری را با خود ببرید

فارغ از اینکه هدف از سفر چیست یا اینکه مدت آن چقدر است هرگز موارد ضروری را فراموش نکنید. کرم ضد آفتاب همیشه مهم است، خواه به جای گرمسیر سفر می‌کنید یا سردسیر. کرم مرطوب کننده لب نیز از آن چیزهای ضروری و چند منظوره است که نباید فراموش شود. اگر خیلی نگران زیبایی چشمهایتان هستید، حتما خط چشم را فراموش نکنید. می‌توانید یک ریمل سایز کوچک سفری تهیه کنید. موچین را نیز فراموش نکنید. در ضمن شانه و دیگر وسایل مربوط به موهایتان را جداگانه بسته بندی کنید.

از اضافه بار اجتناب کنید

از همراه بردن چیزهایی که بی‌دلیل بارتان را سنگین می‌کنند یا چیزهایی که ممکن است در طول سفر آسیب ببینند اجتناب کنید. لوازمی مثل رژ گونه، سشوار و عطر در سفر ضروری نیستند. در ضمن چیزهای گران قیمت را در سفر با خود نبرید زیرا خود را در معرض دزدی قرار خواهید داد. زیاد لباس با خودتان نبرید، سعی کنید لباس‌هایی ببرید که به انواع مختلف می‌توانید آنها را با هم ست کنید.