درنگ: مارک زاکربرگ خبر تولد دومین دخترش را به همراه یک عکس خانوادگی و نامه‌ای خطاب به این نوزاد منتشر کرد. وی در پست فیس‌بوکی‌اش نوشت: پریسیلا و من از تولد دخترمان آگوست بسیار خوشحالیم و به همین دلیل نامه‌ای برای او نوشته‌ایم درباره جهانی که امیدواریم در آن بزرگ شود و همچنین امیدواریم (آگوست) خیلی سریع بزرگ نشود.

 

mark zuckerberg
mark zuckerberg

 

زاکربرگ در نامه‌اش خطاب به آگوست چند روزه می‌گوید:

“آگوست عزیزم

به این جهان خوش‌آمدی! من و مادرت از تصور اینکه تو روزی به چه انسانی تبدیل خواهی شد بسیار هیجان‌زده‌ایم.

زمانی که خواهرت به دنیا آمد، ما درباره جهانی که او و اکنون تو قرار است در آن بزرگ شوید نامه‌ای نوشتیم، جهانی با آموزش بهتر، بیماری کمتر، جوامع قدرتمند‌تر و برابری بیشتر. ما نوشتیم که با وجود تمامی پیشرفت‌ها در علم و فناوری، نسل شما بسیار بهتر از نسل ما خواهد زیست و این مسئولیت ماست تا چنین شرایطی را فراهم کنیم. باوجود اینکه تیتر اخبار همیشه بر بدی‌ها و خطاها متمرکزند، ما باور داریم که در نهایت این روند‌های مثبت هستند که برنده خواهد بود. ما نسبت به آینده و نسل شما خوش‌بینیم.

اما بیشتر از آنکه بخواهیم درباره بزرگ شدنت نامه بنویسیم، می‌خواهیم درباره کودکی‌ات بنویسیم. جهان می‌تواند جای بسیار خشنی باشد، به همین دلیل مهم است که فرصت بازی و رها بودن را داشته باشی.

زمانی که بزرگ‌تر شوی مشغولیتت زیاد می‌شود، از این رو امیدوارم زمان کافی برای بوئیدن همه گل‌ها و در جیب گذاشتن همه برگ‌هایی که دوست داری را داشته باشی. امیدوارم همه کتاب‌های دکتر سئوس محبوبت را هراندازه که دوست داری بخوانی تا اینکه بتوانی شخصیت‌های مخصوص به خودت را اختراع کنی. امیدوارم به همراه مکس به اندازه‌ای سوار چرخ‌و فلک شوی که بتوانی از تمامی اسب‌های رنگی آن سواری بگیری. امیدوارم بتوانی هراندازه که دوست داری دور اتاق نشیمن و حیاط خانه‌مان بدوی و بعد امیدوارم هرچه می‌خواهی بخوابی. امیدوارم خیلی خوش‌خواب باشی و امیدوارم حتی در خوابت نیز بتوانی حس کنی که ما چقدر زیاد دوستت داریم.

کودکی سحرآمیز است. تنها یکبار می‌توانی کودکی کنی، پس آن را صرف نگرانی برای آینده‌ات نکن. ما این‌کار را برایت انجام می‌دهیم و هرآنچه در توان داریم را انجام می‌دهیم تا جهان را برای تو و تمامی کودکان هم‌نسلت به جایی بهتر تبدیل کنیم.

آگوست ما بسیار دوستت داریم و از اینکه قرار است در کنار تو این سفر پرماجرا را آغاز کنیم بسیار هیجان‌زده‌ایم. برایت زندگی پر از شادی، عشق و امید، همان امیدی که تو به ما بخشیدی را آرزو می‌کنیم.

با عشق

پدر و مادرت”

 

mark zuckerberg
mark zuckerberg