درنگ: وقتی مگس‌های مزاحم روی غذای شما می‎نشینند، طبیعتا شما سعی می‌کنید آن‌ها را دور کنید اما آیا باید نگران آلودگی‌های آن‌ها باشید؟

حداقل ۱۰۰ نوع ویروس و باکتری و … توسط حشرات منتقل می‌شوند. حشرات این کثیفی‌ها را با موهای ریز روی پاهایشان، بال‌هایشان و بدنشان و … جابجا می‌کنند پس حتما فکر می‎کنید نشستن روی غذا که هیچ، پرواز کردن مگس و پشه از بالای سرتان هم می‌تواند خطرناک باشد.

وقتی حشرات روی غذای شما می‎نشینند، مایعی از خودشان ترشح می‌کنند و روی غذا می‎‏ریزند تا غذا برایشان به صورت قابل خوردن در بیاید و آن‌ها بتوانند آن را بخورند. این ترشحی که یک حشره روی غذای شما می‎ریزد سرشار از کثیفی‌های آخرین غذایی است که خورده‌اند. کثیفی موجود در این مایع به مراتب بیشتر از چیزی است که به پاهایشان چسبیده است.

نکته خوشحال‌کننده این است که نشستن تنها یک حشره روی غذای شما به این معنی نیست که شما حتما بیمار می‎شوید. همه چیز بستگی به مقدار کثیفی‌ دارد که با خودشان حمل می‌کنند. البته هرچه شما محیط آشپزخانه را تمیزتر نگه دارید، شانس مریض شدن خودتان را کمتر می‎کنید.

از طرفی وقتی قرار است غذا یا خوراکی‌ روی میز باشد سعی کنید روی آن را بپوشانید، مگر این که خودتان بالای سرش نشسته باشید و مراقب باشید که حشره‎ای روی آن ننشیند.

  فیلم | پشت پرده چلوکباب‌های ۵۰۰۰ تومانی