این خودرو توانست با ۶ دقیقه و ۴۳٫۲‌ ثانیه‌ای رکورد سریع ترین خودروی این پیست را از آن خود کند، که می‌توانید فیلم کامل این رکورد را که تماما در داخل خودرو فیلم برداری شده  اینجا مشاهده کنید ولی قبل از آن توجه شما را به اطلاعاتی جالب در مورد رکورد‌های قبلی و این خودرو جلب می‌کنم.

به تازگی خودروی تمام برقی Nio مدل EP9‌ توانسته بود سریع ترین زمان پیست ۶دقیقه و ۴۵٫۹ ثانیه را ازآن خود کند و قبل از آن Radical SR8LM و قبل تر لامبورگینی Huracán با زمان ۶ دقیقه و ۵۲٫۰۱ ثانیه در صدر جدول قرار داشت و قبل تر …

رتبهمدل خودروزمانسال مدل
۱Maclaren P1 LM۶:۴۳٫۰۰۲۰۱۷
۲NextEV Nio EP9۶:۴۵٫۹۰۲۰۱۶
۳Radical SR8LM۶:۴۸٫۰۰۲۰۰۹
۴Lamborghini Huracan Performance۶:۵۲٫۰۱۲۰۱۸
۵Radical SR8۶:۵۶٫۰۸۲۰۰۵
۶Porsche 918 Spyder۶:۵۷٫۰۰۲۰۱۳
۷Lamborghini Aventador LP750-4 Superveloce۶:۵۹٫۷۳۲۰۱۵
۸Viper ACR-Extreme۷:۰۱٫۳۰۲۰۱۷
۹Nissan GT-R Nismo۷:۰۸٫۶۸۲۰۱۵
۱۰Mercedes-AMG GT-R۷:۱۰٫۹۲۲۰۱۷

 

P1 LM  سریع ترین و پر قدرت‌ترین نسخه از P1 است که تا به حال ساخته شده، ۶۰ کیلوگرم سبک تر به لطف صندلی‌های سبک تر ، شیشه‌های پلاستیکی و پیچ‌های تیتانیومی. همچنین جنس قاب موتور از طلا شده و تبدیل به آرامگاه مناسبی برای موتور V8 تویین توربو با حجم ۴ لیتر و توان ۱۰۰۰ اسب بخاری شده است.

ارتقاهایی هم در بخش باله عقب و بزرگ تر شدن لبه پایینی سپر جلو باعث شده تا ۴۰ درصد نیروی پایین رو بیشتری نسبت به P1 GTR داشته باشد، همچنین کربن بیشتری در ساختار خودرو به کار رفته و با تمام این‌ها هنوز مجوز تردد در خیابان‌ها را دارد.

  فیلم | مک‌لارن P1 LM سریع‌ترین خودروی پیست نورنبرگ
  بررسی اسب وحشی آمریکا، فورد شلبی GT350