درنگ : وقتی قصد سفر دارید حتما به سرتان زده اشیا و وسایل قیمتی را جایی قرار دهید که اگر دزد خانه را زد نتواند جای آن‌ها را پیدا کند. اما همان طور که شما به این چیزها فکر می‏کنید، دزدها هم قبل از ورود به خانه برنامه ریزی کردند که کدام قسمت‌ها را بیشتر بگردند. پس در این مطلب اشاره می‎کنیم بهتر است کدام قسمت‎ها را فراموش کنید.

زیر وسایل

اولین جایی که هر دزدی می‏گردد زیر فرش‎ها و زیر انداز کابینت‎ها و کشوها است. پس قراردادن اشیا قیمتی زیر وسایل دیگر اصلا ایده خوبی نیست.

کمد

یکی از جاهایی که اصلا امن نیست و گشتنش هم کاری ندارد کمد لباس است. دزدها لباس‌ها را بعد از بیرون ریختن مرتب نمی‌کنند، پس به هم ریختن یک کمد زمان زیادی لازم ندارد.

کشوها

یکی از جاهایی که برای دزدها جستجوی آن آسان است، کشوها هستند. معمولا در این قسمت از خانه می‏توان چیزهای زیادی یافت و گشتنش هم کاری ندارد.

فریزر

ایده جالب و عالی، اما قدیمی. شاید پیش از این قرار دادن وسایل در فریزر کارساز بود، اما این روش قدیمی شده و دیگر فریزرها هم امن نیستند.

گلدان

تلویزیون یکیاز عوامل تاثیرگذار در افشا کردن این مکان برای مخفی کردن وسایل قیمتی بوده است. در فیلم‎ها هم بارها دیدیم که اشیا و وسایل قیمتی را در گلدان‎ها قرار می‎دهند.

چمدان

چمدان‎های مسافرت که در خانه می‎مانند یکی از مکان‎های امنی بودند که دیگر امن نیستند. حالا دزدان به خوبی می‎دانند که باید این قسمت را هم در اولویت گشتنشان قرار دهند.