در صف نانوایی ایستاده‌اید٬ پس چه موقع بهتر از سرک کشیدن به اینستاگرام و اسکرول بین چند ده عکس از دوستان و علاقه‌مندان. اما شما دوباره این کار را وقتی در ترافیک گیر افتاده‌اید تا نان‌ها را به خانه ببرید نیز تکرار می‌کنید٬ و دوباره وقتی منتظرید غذای مورد علاقه‌تان همراه نانی که خریده‌اید بر سر میز قرار گیرد.

حتی قبل از آن که متوجه شوید ساعت‌ها از زمان خود را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانید٬ زمان‌هایی که هرگز قادر به باز پس گیری آن‌ها نخواهید بود و شاید با کمی صرفه جویی بتوانید از آن زمان‌ها استفاده بهتری کنید.

اخیرا خیلی از ما شاهد جدایی دوستانمان از شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام  یا توییتر بوده‌ایم چراکه زمانبندی زندگی را برایشان کاری سخت کرده است. شاید این راه حل کمک کرده باشد تا مدیریت بهتری در زمان‌های خود داشته باشید ولی از طرفی باعث می‌شود خیلی از اتفاقاتی که رخ می‌دهد و یا موقعیت‌هایی که به آن دعوت می‌شود را ا دست بدهید.

گزینه بهتر این است که راه حلی برای به تعادل رساندن این گونه وقت گذرانی‌ها پیدا کنید. Pyxsee را دانلود کنید. این برنامه میزان مصرف شما در هریک از شبکه‌های اجتماعی را اندازه گیری می‌کند و به شما اجازه می‌دهد برای هریک محدودیت زمانی مشخص کنید.

به جای استفاده از چندین برنامه مختلف٬ با این برنامه قادر خواهید بود به تمام این شبکه‌ها به صورت یک جا دسترسی داشته باشید. همچنین قادر خواهید بود یک باره در تمام اکانت‌های خود پست ارسال کنید. والدین نیز می‌توانند در ازای پرداخت اشتراک ماهانه برای فرزندان خود محدودیت‌های گسترده‌تری را قرار دهند.

شما می‌توانید هر موقع که بخواهید بین حالت استفاده محدود و نامحدود سوییچ کنید٬ و شاید به نظر بیاید خیلی هم راه حل قطعی برای مدیریت زمان‌ها نباشد. اما اگر به آمار و ارقام گرفته شده از صرف وقت در شبکه‌های اجتماعی در این برنامه نگاهی بیاندازید متوجه اعداد عجیبی می‌شوید که شاید سوییچ کردن در حالت محدود برنامه را کار عاقلانه تری جلوه دهد.