درنگ : در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با این سه قلوهای افسانه‌ای آشنا شوید.

۱.J50

اولین فراری که تصویر آن را مشاهده می‌کنید خودرویی است که تنها ۱۰ نمونه از آن ساخته شده و به همان قلب تپنده‌ای که در مدل ۴۸۸ Spider استفاده شده با کمی تغییر تجهیز شده است.

این خودرو از موتور هشت سیلندر V شکل توربو با حجم ۳٫۹ لیتر که ۲۰ اسب بخار توان خروجی بیشتری نسبت به ۴۸۸ دارد (معادل ۶۸۱ اسب بخار) برخوردار است. از این خودرو باید توقع شتاب صفر تا صد کم‌تر از ۳ ثانیه داشت. همچنین J50 از سقف دو تکه از جنس کربن برخوردار است.

این مدل خاص برچسب قیمتی‌ در محدوده ۳‌ میلیون دلار دارد.


۲. SERGIO 

فراری دوم Sergio نام دارد که تنها ۶ مدل از آن‌ ساخته شده است. این ماشین از یک موتور هشت سیلندر V شکل با حجم ۴۵۰۰ سی‌سی که توان تولید ۶۰۵ اسب بخار دارد بهره می‌برد و شتاب صفر تا صد به ۳ ثانیه را به ارمغان می‌آورد.

جالب است بدانید که یک نمونه سفارشی از Sergio که فاقد شیشه جلو است به تازگی با قیمتی نزدیک به ۵ میلیون دلار به فروش رسیده است.


۳. SP1

فراری سوم مدل خاص و کمیاب SP1 هست که تنها یک عدد از این مدل ساخته شده است. این مدل براساس مدل F430 در سال ۲۰۰۸ ساخته شده است. SP1 توسط Leonardo Fioravanti طراحی شده است کسی که خالق افسانه‌هایی از جمله Dino 246GT و  Daytona 365GTB بود.

خریدار این مدل آقای Junichiro Hiramatsu است که کلکسونر‌های بزگ خودروهای طراحی شده توسط Fioravanti است.

متاسفانه منبع موثقی از قیمت این خودرو وجود ندارد اما تخمین زده می‌شود ارزشی بالاتر از ۱٫۵ میلیون دلار داشته باشد که برای یک F430 رقم قابل توجهی است.

انتخاب شما از بین این سه مدل کدام خواهد بود؟