درنگ : سعید موتمنی با اشاره به اوضاع نابسامان بازار خودرو و سرگردانی مردم در تحویل خودروهای پیش خرید شده اظهارداشت: در حال حاضر قیمت در بخش خودروهای وارداتی هر روز در حال افزایش است و هیچ خبری از سازماندهی قیمت‌ها در این بخش نیست.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با بیان اینکه اخیراً شماره نکردن تعدادی از خودروها توسط پلیس راهنمایی و رانندگی هم مشکلات خریداران را افزایش داده است، گفت: مردم این خودروها را پیش خریده کرده و باید در زمان مقرر تحویل می گرفتند اما ممانعت خودروسازان در اسقاط خودروهای فرسوده عاملی شده تا امکان شماره گذاری این خودروها فراهم نشود.

وی تصریح کرد: مردم وقتی به نمایندگی‌های خودروسازان مراجعه کرده و دلیل عدم تحویل خودروهای خود را پیگیری می‌کنند هم با پاسخ قانع کننده‌ای روبه رو نمی‌شوند.

موتمنی با بیان اینکه در حال حاضر خودروهایی مانند هایما، گراندویتارا، سراتو و تعدادی از خودروهای کرمان موتور و مابقی شرکت‌های خودروساز شماره‌گذاری نمی‌شوند، اظهار داشت: برای رفع این مشکل باید تدبیر جدی به کار گرفته شود.

اخیراً سرهنگ سعید روحی معاون فنی و مهندسی پلیس راهنمایی و رانندگی در مورد علت اقدام پلیس در شماره نکردن تعدادی از خودروهای داخلی گفته است: برابر مصوبه‌ای که امسال در هیات محترم وزیران به تصویب رسیده و از تاریخ ۲۰ شهریور۹۶ اجرایی شد شماره گذاری کلیه خودروهای سواری داخلی که میزان مصرف سوخت آنها ۸٫۵ لیتر و یا بالاتر از ۸٫۵ در ۱۰۰ کیلومتر است را موکول به اسقاط یک خودروی فرسوده کرده است که مطابق این مصوبه ۹ خودروی داخلی شناسایی و شماره گذاری آنها نیز منوط به اسقاط خودروی فرسوده شد.

به گفته معاون فنی و مهندسی پلیس راهنمایی و رانندگی هم اکنون شماره گذاری ۹ خودرو داخلی مربوط به ۴ شرکت متوقف شده است.