درنگ : این کتاب داستان زندگى ریکاردو  را بیان می کند که در دهه ۱۹۵۰ در یکی از بهترین محلات لیما با دختری آشنا می‌شود که او را شیلیایی کوچک می‌نامند، آشنایی‌ای که بر سراسر زندگی او سایه می‌افکند.

در آن دوران شادی و بی‌خیالی، آن دو نیز مانند سایر نوجوانان آن زمان از شنیدن موسیقی لذت می‌بردند و جز غم عشق نگرانی دیگری نداشتند.

اما آن روزها نمی‌شد پیش‌بینی کرد که همان دختر، چند سال بعد در کوبای فیدل کاسترو به یک چریک مبارز تبدیل می‌شود و سپس در پاریس، در دوران شاد پس از جنگ، به همسری یک سیاستمدار فرانسوی درمی‌‌آید. و ریکاردو از سالی به سال دیگر و از یک کشور به کشوری دیگر با اشتیاقی پایان‌ناپذیر دختر آتشپاره را جست و جو می‌کند.

این کتاب هدیه‌ای غیرمنتظره به خوانندگان آثار بارگاس یوساست: یک تراژدی ـ کمدی درخشان که در آن فرشته عشق مسیر تازه‌ای میان پاریس، لندن، مادرید و لیما ترسیم می‌کند. زیرا دختری از پرو جغرافیای مدرن عشقی دیوانه‌وار نیز هست.

قسمت های زیبایی از کتاب

با تمام وجود می خواهمت . در این چهار سال به جز رویا بافی درباره ی تو و دوست داشتنت هیچ کار نکردم و همین طور لعنت کردنت هر روز و هر شب .

دلم نمی خواهد هیچ بلایی به سرت بیاید ، می خواهم مثل همیشه همه ی بلاها را تو به سر من بیاوری . می توانم کمکت کنم ؟ هر کاری بگویی انجام می دهم . چون با همه ی وجود دوستت دارم ، دختر بد .

تصمیم گرفته بود در آینده هرگز عاشق نشود . حالا به عشق های سطحی اکتفا می کرد ، چون قبلا همه ی احساساتش را به پای آن دختر ریخته بود .

آن قدر دوستت دارم که وقتی با هم باشیم حاضرم برای نگه داشتنت هر کاری بکنم .

بد شانسی های احساسی ام بیشتر ناشی از خودم بود تا او ، زیرا او را طوری دوست داشتم که او هرگز قادر نبود همان طور دوستم بدارد ، اگر چه در فرصت های نادری کوشیده بود .

کتاب دختری از پرو  نوشته ماریو بارگاس یوسا با ترجمه خجسته کیهان توسط انتشارات کتاب پارسه در ۳۵۲ صفحه با قیمت ۲۵۰۰۰ تومان منتشر شده است.

:A Persian Translation of
“ Tours et détours de la vilaine fille “
By : MARIO VARGAS LLOSA

منبع : +کتاب

  معرفی کتاب: جنگجوی عشق | رنج یک زن را دو تکّه مى‌کند تا کسى را داشته باشد …
  معرفی کتاب: نمایشنامه ریچارد سوم