درنگ: بیشتر اپلیکیشن‌های آب و هوایی از داده‌های رادار NEXRAD استفاده می‌کنند (شبکه‌ای از رادارهای نسل جدید که تحت کنترل سازمان پیش‌بینی آب و هوای ملی آمریکا است) و این اپلیکیشن نیز در این زمینه مانند دیگر اپلیکیشن‌ها است اما در کنار این داده‌ها از داده‌های شبکه‌ای از ایستگاه‌های هواشناسی شخصی که در سرتاسر جهان پراکنده‌اند (بیش از ۲۰۰ هزار ایستگاه) نیز بهره می‌برد.

هر یک از این ایستگاه‌ها به تجهیزات مطالعه آب و هوا مجهزند و می‌توانند دمای هوا، رطوبت، فشار هوا، بارش باران، سرعت باد و جهت وزش باد را محاسبه کنند. به این شکل کاربر این اپلیکیشن می‌تواند تصاویر دقیق و گزارش‌های زمان حقیقی را از نزدیک‌ترین ایشتگاه هواشناسی‌اش دریافت کند.

Weather Underground یکی از جامع‌ترین اپلیکیشن‌های هواشناسی موجود است. این اپ می‌تواند پیش‌بینی بسیار دقیق و پر از جزئیاتی از شرایط جوی را به صورت ساعت به ساعت، و برای یک هفته آینده  ارائه دهد. در کنار تصاویر راداری، کاربر می‌تواند مسیر حرکت توفان‌ها را نیز مشاهده کند و در صورتی که کاربر اپلیکیشن جانبی و وابسته‌ای به نام Storm را نیز نصب کند، می‌تواند مسیر توفان‌هایی که طی پنج ساعت آینده رخ خواهند داد را نیز مشاهده کند.