درنگ : این اپلیکیشن طی آخر هفته گذشته و پس از آنکه کاربران این ویژگی سرگرم‌کننده را که چهره کاربر را بررسی کرده و آن را با آثار نقاشی مشهور انطباق می‌دهد کشف کردند، بسیار پرطرفدار شد. این اپلیکیشن مجموعه‌ای دیجیتال از آثار هنری موزه‌های سرتاسر جهان را در خود دارد.

این ویژگی از ماه گذشته به اپلیکیشن افزوده شد و چهره‌های مشهوری مانند جک دورسی بنیانگذار توئیتر، پیت ونتز موسیقیدان، فلیشیا دی و کومایل نانجیانی هنرپیشه نتایج استفاده از این ویژگی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند. این اپلیکیشن طی هفته گذشته به برترین دانلود اپ‌استور و یکی از ۱۰ اپلیکیشن برتر اندروید تبدیل شده‌است.

برای یافتن این ویژگی باید اپلیکیشن را باز کرده و تا حدی صفحه را پایین بیاورید که بتوانید این گزینه «آیا پرتره شما درون یک موزه است؟» را مشاهده کنید. سپس گزینه «آغاز کنید» را فشرده و به مراحل بعدی هدایت خواهید شد. این ویژگی درحال حاضر تنها در آمریکا فعال است.

گوگل می‌گوید این ویژگی آزمایشی از فناوری رایانه‌ای برای اسکن ویژگی‌های صورت کاربر و استخراج داده‌ها برای انطباق دادن میان صورت‌ها و نقاشی‌ها استفاده می‌کند. این شرکت می‌گوید از داده‌های تصاویر برای هیچ فعالیت دیگری استفاده نخواهد شد و تنها کارایی این داده‌ها یافتن نقاشی مشابه است. عکس‌ها تنها در طول زمانی که اپلیکیشن به دنبال مشابه نقاشی آن می‌گردد در سیستم ذخیره می‌شود.

اپلیکیشن Google Arts & Culture بخشی از برنامه موسسه فرهنگی گوگل است که اطلاعاتی گسترده درباره هنرمندان،‌ دانشمندان و چهره‌های تاریخی از هزار سازمان جهانی را در یکجا گرد هم آورده‌است.

لینک دانلود برای اندرویید: اینجا را کلیک کنید

لینک دانلود برای آی او اس: اینجا را کلیک کنید

 

تشخیص شباهت چهره‌های واقعی با نقاشی‌های مشهور

 

تشخیص شباهت چهره‌های واقعی با نقاشی‌های مشهور

 

تشخیص شباهت چهره‌های واقعی با آثار هنری

 

تشخیص شباهت چهره‌های واقعی با نقاشی‌های مشهور

 

تشخیص شباهت چهره‌های واقعی با نقاشی‌های مشهور

 

جک دورسی بنیانگذار توئیتر