درنگ: کتی گریفین هنرپیشه هالیوودی در پستی در اینستاگرامش خطاب به دونالد ترامپ نوشت: من از خط عبور کردم و پا را فراتر از حد خود گذاشتم، این عکس بسیار آزاردهنده است. من متوجه شدم که تا چه اندازه برای همه ناخوشایند است، به هیچ‌وجه خنده‌دار نبود، متوجه شدم. من التماس می‌کنم مرا ببخشید، خیلی زیاده‌روی کردم، اشتباه بزرگی کردم و کارم نادرست بود.

گریفین درحالی با این لحن از ترامپ معذرت خواهی کرده است که یکی از مخالفان و منتقدان بزرگ او به شمار می‌رود و در فیلمی که از پشت‌صحنه این پروژه عکاسی منتشر شده به خوبی آشکار است که او از عواقب کاری که درحال انجام آن است آگاهی دارد زیرا به شوخی به عکاس می‌گوید ما باید به مکزیک فرار کنیم.

این تصاویر روز سه‌شنبه ۳۰ می ۲۰۱۷ توسط شیلدز، فردی که این تصاویر را ثبت کرده‌بود منتشر شد و بلافاصله مورد هجوم انتقادات شدید در توئیتر و اینستاگرام قرار گرفت.

دونالد ترامپ جونیور پسر ترامپ این عکس را چندش‌آور اما قابل پیش‌بینی توصیف کرده‌است. چلسی کلینتون دختر هیلاری کلینتون عکس را زننده و نادرست توصیف کرد و گفت هیچ وقت شوخی درباره کشتن یک رئیس‌جمهور خنده دار نیست.

واکنش‌ها به اقدام گریفین و شیلدز به اندازه‌ای شدید بود که سرویس مخفی در توئیتر خود اعلام کرد هر نوع تهدیدی علیه افراد تحت حفاظت این نهاد در بالاترین اولویت بازرسی و مورد تجسس قرار خواهند گرفت.