درنگ: انتخاب نوشت: آیت الله محمدتقی مصباح یزدی در گردهمایی مسئولان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سراسر کشور در مشهد افزود: وظیفه ما این است که نسل آینده را نسبت به وضعیتی که در گذشته و رژیم طاغوت وجود داشت آگاه کنیم. ستمهای نظام شاهنشاهی طوری بود که گروههای مارکسیستی هم خواهان از بین رفتن نظام طاغوت بودند.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: نسل جدید تا چشم باز کرده حکومت عدل را دیده است. در این ۴۰ سال ضعف و مشکلاتی هم در گوشه و کنار وجود داشته که دشمن به شکل باورنکردنی آنها را بزرگنمایی کرده و از کاه کوه ساخته است. باید کاری کنیم ضعفها جبران شوند و برای جبران آنها طرح و برنامه بدهیم و با قدرت در مسیر پیشبرد اهداف خود گام برداریم.

وی افزود: تا نفهمیم چه ضعفهایی وجود دارد نمی شود کاری انجام داد. دشمنان نقاط ضعف را شناسایی می کنند و بر روی آنها دست می‌گذارند تا در مردم ناامیدی ایجاد شود. در طول ۴۰ سال اخیر مراکز تحقیقی بسیاری با بودجه ‌های کلان ایجاد کرده اند تا نظام اسلامی را تضعیف کنند.

آیت الله مصباح یزدی ادامه داد: برخی معتقدند که سرعت ما در بخشهای مختلف حداکثر ۱۰۰ کیلومتر است اما دشمنان با سرعت نور در حال حرکت هستند و چاره ای جز تسلیم در برابر آنها نداریم. برای دین انقلاب کردیم و نباید برای دنیایمان دین خود را بدهیم.

وی گفت: چیزی که می‌ تواند ما را از خودباختگی نجات دهد ایمان به خدا است که می‌تواند بر همه نیروهای دیگر پیروز شود. اگر به وظیفه الهی خود عمل کنیم نباید نگران هیچ چیز باشیم.

وی گفت: سرمایه اصلی ما ایمان است و دشمن این را فهمیده لذا فعالیتهای تبلیغاتی خود را بر تضعیف همین موضوع متمرکز کرده است.

آیت الله مصباح یزدی افزود: آنها از راه ایجاد شبهه و سرگرم کردن جوانان به لذت، امور جنسی و دنیا به دنبال تضعیف ایمان مردم و جوانان هستند. باید در جهت شناخت و بررسی پایه ‌های فکری و اعتقادی نسل آینده کار کنیم و از انحرافات رفتاری که شاخه های مختلف دارند جلوگیری نماییم.

وی ادامه داد: باید تعلیم و تزکیه را در برنامه ‌های خود قرار دهیم. اعتقادات جوانها را محکم کنیم و از آفتهای شیطانی که ایمان را تضعیف می کند جلوگیری کنیم.