درنگ: همه انسان‎ها میل به زندگی بیشتر دارند و به همین دلیل بشر همواره در تلاش برای یافتن درمان بیماری‎ها، روش‎های جلوگیری از ابتلا به آن‎ها و کشف راه‎های طولانی‎تر کردن عمر بوده است. اما پیرترین خانواده دنیا یکی از رازهای زندگی طولانی مدتشان را در اختیار همه قرار دادند؛ خوردن روزی ۲ کاسه پوره!

خانواده دونلی در ایرلند شمالی زندگی می‎کنند و سن ۱۳ نفر از اعضای این خانواده که اخیرا ۳ نفر از آن‎ها فوت کرده‎اند بین ۷۲ تا ۹۳ سال است. این خانواده در مجموع هزار و هفتاد و پنج سال عمر کرده‌اند. در نتیجه به خوبی می‎دانند که درباره چه چیزی صحبت کنند و چه کارهایی کرده‎اند که نیاز به توضیح دارد.

آن‎ها مدعی شدند اولین رمز سن بالای آن‎ها رعایت سنت دیرینه اجدادشان که خوردن روزی دو کاسه پوره بوده، است. یکی ساعت ۷ صبح و دیگری ساعت ۱۰ شب. آن‌ها جو را با شیر می‎پزند و آن را با مربای سیب مخلوط می‎کنند. مزه این پوره بد نیست.

اولین رمز سن بالای این خانواده رعایت سنت دیرینه اجدادشان یعنی خوردن روزی دو کاسه پوره است

محققان معتقدند این خوراک خطر ابتلا به امراض قلبی را کاهش می‎دهد و همچنین میزان فیبر و پروتئین بالایی هم دارد.

اما این تنها راز آن‎ها نیست. این خانواده از هیچ کدام از محصولات فراوری شده استفاده نمی‌کنند. در تمام مدت زندگی آن‌ها فقط محصولات مزرعه خودشان را می‎خورند. حتی گوشت و مرغ و تخم مرغشان هم برای خودشان است.

این خانواده از هیچ کدام از محصولات فراوری شده استفاده نمی‌کنند