علی اصغر ملکی در گفتگو با درنگ اظهار داشت: با توجه به کاهش استقبال مردم از گوشت گوسفندی به علت بروز تب کریمه کنگو، قیمت این گوشت کاهش دو هزار تومانی را به دنبال داشت.

وی با تاکید بر اینکه مردم در صورت نیاز به تهیه گوشت از فروشگاه‌های مجاز دارای مجوز اتحادیه گوشت گوسفندی اقدام به تهیه گوشت کنند، گفت: با توجه به شیوع تب کنگو، نظارت اتحادیه بیشتر شده است. گوشت‌های موجود در کشتارگاه‌ها در شرایط کاملا سالم و مطمئن ذبح شده و ۲۴ ساعت در شرایط پیش سرد کن قرار می‌گیرد سپس در فروشگاه‌های عرضه گوشت توزیع می‌شود.

به گفته ملکی، تک تک لاشه‌های گوشت توسط ناظران بهداشت در کشتارگاه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد و هیچ لاشه‌ای بدون داشتن مهر سازمان دامپزشکی، عرضه نمی‌شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در خصوص عدم خرید گوشت از کنار خیابان‌ها تاکید کرد: شهروندان به هیچ عنوان از کاروانسراها و کنار خیابان‌ها گوشت گوسفندی یا گوشت قربانی را تهیه نکنند.

ملکی در پاسخ به سوالی در خصوص تکلیف مردم در تهیه گوشت گوسفندی و مشتقات آن از فروشگاه‌های زنجیره ای مثل شهروند یا هایپرمارکت و … توضیح داد: ما نمی‌گوییم مردم از این فروشگاه‌ها خرید نکنند چون گوشت مورد نیاز خود را از مراکز معتبر خریداری کرده و در اختیار مردم می‌گذارند.

  چگونه تب کریمه کنگو نگیریم | راه‌های خرید گوشت سالم
  نحوه پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو
  تب کریمه کنگو در کمین رستوران‌های بین راهی | فعلا جگر نخورید