درنگ: استفاده از رنگ‌بندی‌های متنوع در لباس‌های سریال «شهرزاد» مورد پسند عموم واقع شده‌ است. به طوری که مردم برای «ژاله زکی زاده» طراح لباس سریال شهرزاد کامنت می‌گذارند و از او خواهان تولید انبوه و فروش این لباس‌ها هستند.

ژاله زکی‌زاده درباره طراحی لباس‌های سریال «شهرزاد» گفت: طراحی لباس‌ها را خودم انجام می‌دهم و ۴ دستیار دارم که ۲ نفر آقا و ۲ نفر خانم هستند. ۲ نفر هم در بخش خیاطی مشغول به کار هستند. گاهی اوقات به سریال بازیگر اضافه می‌شود و طبیعتا ما پیش زمینه‌ای برای لباس بازیگری که می‌خواهد به سریال اضافه شود نداریم. به همین دلیل تیم خیاطی مجبور می‌شوند شب تا صبح کار کنند تا بتوانند لباس‌ها را آماده کنند. حتی یک شب مجبور شدیم ۴ دست لباس را هم آماده کنیم و چون مردم به این سریال علاقه نشان می‌دهند بنابراین خستگی کار را احساس نمی‌کنیم.

بر اساس گفته این طراح لباس، لباس‌ها بر اساس پژوهش مستندات تاریخی طراحی شده است اما کمی فراتر از تاریخ ایران حرکت کرده‌ایم. لباس‌هایی که در سریال شهرزاد می‌بینید، لباس‌هایی هستند که در آن زمان در اروپا مد بوده است، اما چون مردم در آن دوره قدرت خرید چنین لباس‌هایی را در ایران نداشته‌اند، تنها کسانی که می‌توانستند این لباس‌ها را بخرند از آن استفاده می‌کردند. طراحی این لباس‌ها خارج از واقعیت نیست و مربوط به همان سال‌هاست.

این طراح لباس درباره مقایسه طراحی لباس سریال شهرزاد با فیلم‌ها و سریال‌های تاریخی دیگر بیان کرده است: سریال‌هایی مثل «کیف انگلیسی»، «معمای شاه»، «در چشم باد» و سریال‌های بسیار دیگری که در این دوره از تاریخ روایت شده‌اند از رسانه ملی پخش شدند که هر کدام از این سریال‌ها بنا به دیدگاه طراح لباس سریال سبک مخصوص به خودشان را دارند، اما چون «شهرزاد» در شبکه خانگی در حال تولید است بنابراین محدودیت‌های رسانه ملی را ندارد برای همین نمی‌توان قیاس مناسبی در این باره انجام داد. با توجه به بازخورد مخاطبان، فکر می‌کنم استفاده از رنگ‌بندی‌های متنوع در لباس‌های سریال «شهرزاد» مورد پسند عموم واقع شده است.

به گفته این طراح لباس، چون کار گروهی است، حتی از نظرات بازیگران هم استفاده کرده‌ام اما در بسیاری از موارد بازیگران من را تایید و تشویق می‌کردند. در بسیاری از مواقع پیش می‌آمد که خانم علیدوستی به من می‌گفت «زکی زاده دوباره چه سورپرایزی برایمان داری؟»  زمانی هم که نظر خانم ایزدیار یا آقای شهاب حسینی را درباره لباس‌ها جویا شدم، اظهار می‌کردند که لباس‌ها را دوست دارند. تقریبا بازیگران، لباس‌ها را در بیشتر مواقع می‌پسندید و اگر هم لباسی را دوست نداشتند به دلیل آنکه نسبت کارهای خوب به کارهای ضعیف بیشتر بود، می‌پذیرفتند و از برخی موارد چشم پوشی می‌کردند.

این طراح لباس با بیان اینکه لباس عروس «شهرزاد» را خیلی دوست دارد، گفت: شکوفه‌های سربند این لباس را با عشق درست کردم به همین دلیل نسبت به آن احساس خیلی خوبی دارم.

ژاله زکی زاده حدود ۲۰ سال است در حوزه طراحی لباس فعالیت می‌کند و طراح لباس سریال‌های «یوسف پیامبر» و «شوق پرواز» بوده است. او همچنین طراح لباس سریال «امام حسین(ع)» را برعهده داشته که این سریال پخش نشد. زکی زاده دستیار طراح لباس مجموعه تلویزیونی «روشن‌تر از خاموشی» نیز بوده و در این مجموعه از نقاشی‌ها و طرح‌های دوره صفویه روی دیوار کاخ‌ها برای طراحی لباس الگوبرداری می‌کرده است.