درنگ :  برنج یکی از مواد خوراکی است که معمولا افراد وقتی می‎خواهند آن را آماده کنند ترجیح می‎دهند بیشتر آماده کنند تا کمتر و باقی‎مانده آن را روز بعد می‎خورند. خب از نظر طعم هم مشکلی پیش نمی‎آید چون برنجی که یک روز می‎ماند طعمی متفاوت با برنج تازه ندارد. اما بسیاری از مردن نمی‎دانند که برنج مانده می‎تواند یکی از دلایلی اصلی مسمومیت خونی باشد.

برنج تا زمانی که پخته نشده سلول‌هایی دارد که می‎توانند خیلی زود خودشان را ترمیم کنند و نام آن «باسیلوس» است. این ماده ما می‎تواند باعث مسمومیت غذا هم بشود و این اتفاق معمولا برای برنج پخته می‏افتد. مشکل درست زمانی ایجاد می‏شود که شما برنج پخته را برای مدتی در اتاقی با دمای معمولی قرار می‎دهید و روز بعد از آن استفاده می‏کنید. این تصور وجود دارد که برنج اگر در یخچال نباشد کمتر مزه اصلی را از دست می‌دهد، اما این دقیقا همان مشکل است.

برنج پخته شده هرگز نباید برای مدت بیش از یک ساعت بیرون از یخچال بماند. برای برنج‌های مانده در فریزر هم به این زودی مشکلی پیش نمی‎آید، اما برنجی که برای مدت بیش از یک ساعت از زمان طبخ در دمای اتاق مانده، بسته به مقاومت بدن افراد این قابلیت را دارد که آن‌ها را مسموم کند.