درنگ :  انتشار مطلبی با عنوان «سونامی کثیف آلبالوهای جنسی چگونه به سینما آمد» علیه چند نفر از هنرمندان سرشناس سینمای ایران در نشریه یالثارات در تابستان سال ۱۳۹۵ که با به کار گیری اسامی مستعار نوشت شده بود، موجب شد مانی حقیقی کارگردان، بازیگر و تهیه‌کننده سینمای ایران پیش قدم شده و از نشریه یالثارات به عنوان منتشر کننده و همچنین نویسنده مطلب یاد شده به عنوان افترا و نشر اکاذیب شکایت کند.

او در جریان جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی به صورت رسمی اعلام کرد این پرونده را تا رسیدن به نتیجه رها نخواهد کرد.

در نتیجه پیگیری‌های صورت گرفته بالاخره جلسه نهایی برای رسیدگی به این شکایت در تاریخ بیست و چهارم دی ماه با حضور مانی حقیقی شاکی، دکتر جمال خندان وکیل این هنرمند و همچنین عبدالحمید محتشم مدیرمسئول نشریه یالثارات و وکیل مدافع او و علیرضا پورصباغ و وکیل او برگزار شد.

شکایت مطروحه از سوی مانی حقیقی، افترا و نشر مطالب خلاف واقع و نشر مطالب خلاف عفت عمومی و ایجاد اختلاف بین اقشار جامعه بود که هیات منصفه مطبوعاتی در سه مورد یعنی افترا، نشر مطالب خلاف واقع و نشر مطالب خلاف عفت عمومی، عبدالحمید محتشم مدیر مسئول نشریه یالثارات را مجرم تشخیص داده و در عین حال او را مستحق تخفیف هم دانست. هیات منصفه علیرضا پورصباغ را در جرایم یادشده مجرم تشخیص نداد.

مطابق قانون، دادگاه مطبوعات با لحاظ نظر هیات منصفه مطبوعاتی، در مدت یک هفته رای افراد یاد شده را صادر خواهد کرد.