مسعود شریفی در گفتگو با درنگ  در خصوص تخریب واحدهای مسکن مهر در شهرستان زلزله زده سر پل ذهاب توضیح داد: درست است که دیوارهای جانبی مسکن مهر در شهرستان زلزله زده سر پل ذهاب تخریب شده است، اما در بازدیدها مشخص شد اسکلت‌های اصلی این واحدها همچنان پا برجاست.

وی افزود: واحدهای تخریب شده مسکن مهر تعاونی ساز است اما بیشترین تخریب در ساختمان‌های اطراف واحدهای مسکن مهر صورت گرفته که هیچ ارتباطی با مسکن مهر ندارند.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی کرمانشاه، هر چند در واحدهای مسکن مهر هم فوتی‌هایی گزارش شده اما تعداد تلفات در این واحدها خیلی کمتر از ساختمان‌های تخریب شده اطراف گزارش شده است.

  سیاسی بازی با مسکن مهر در میان داغ زلزله‌زدگان | بلایی که سر مسکن مهر آمد

شریفی درباره روی گسل بودن واحدهای مسکن مهر به درنگ گفت: اینکه در رسانه‌ها به نقل از اینجانب اعلام شده که مسکن مهر روی گسل قرار دارد را نه تایید می‌کنم نه تکذیب. در حال حاضر آواربرداری و کمک به زلزله‌زدگان مهمترین اولویت مسئولان استانی است. یک بلکوک ۲۰۰ واحدی مسکن مهر هم در قسمت دیگری از شهرستان وجود دارد که هیچ تخریبی نداشت.

وی خاطرنشان کرد: در منطقه‌ای که مسکن مهر قرار دارد بیشتر ساختمان‌ها از جمله مسکن مهر تخریب شده‌ اما تخریب این واحدها مثل سایر ساختمان‌ها نیست.