درنگ: اکنون خسروشاهی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت بحران زده اوبر انتخاب شده‌است تا هدایت یکی از مشکل‌ساز‌ترین شرکت‌های فناورانه دهه گذشته را به عهده بگیرد.

سرمایه‌گذاران اوبر از این انتخاب به شدت راضی هستند. خسروشاهی را در بحث‌های داخلی هیات مدیره به خاطر موضع‌گیری سیاسی‌اش کاندیدای صلح می‌نامیدند. برخلاف ترامیس کالانیک که پس از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به کمیته مشاوران ترامپ پیوست و پس از واکنش‌ها و انتقادات فراوان از این کمیته جدا شد، خسروشاهی همواره یکی از منتقدان پرسروصدای سیاست‌های ترامپ بوده‌ است.

بسیاری از سیاست‌های ترامپ بر زندگی خسروشاهی که در سن چهار سالگی از ایران به آمریکا مهاجرت کرد، تاثیر گذاشته‌ است.

وی می‌گوید امن نگه داشتن مرزها بسیار مهم است، اما همزمان نباید فراموش کنیم چه چیز ما را به اینجا کشانده‌ است. اینجا کشور مهاجران است.

وی از زمان مدیریت شرکت Expedia از سال ۲۰۰۵ به بعد، با رکود اقتصادی منجر به کاهش بودجه مسافرتی آمریکایی‌ها و مزاحمت‌های شرکت‌های نوپایی مانند Airbnb دست و پنجه نرم کرده‌ است، شرکتی که تلاش داشت بازار را از دست خسروشاهی بیرون آورد.

دارا خسروشاهی ۱۰ سال گذشته را به تلاش برای سبقت گرفتن از رقبای اختلال‌گری مانند Airbnb و دیگر شرکت‌های تجاری رقیب سپری کرد و تلاش‌هایش نفسگیرش بی‌نتیجه نماند: درآمد سالانه شرکت مسافرتی وی براساس گزارش‌های مالی جدید ۱۸ درصد افزایش پیدا کرد.

انتخاب وی با وجود جنگ قدرتی که میان مدیر سابق اوبر و بنچ‌مارک کپیتال، یکی از اولین و بزرگترین سرمایه‌گذاران این شرکت وجود دارد، نشان از آمادگی بالای خسروشاهی در هدایت اوبر دارد.

از روز اول مدیریتش او با حجم زیادی کار مواجه خواهد بود: بزرگترین پرونده قضایی علیه اوبر و خودروهای خودکار آینده‌اش و یافتن مدیران جدید برای بخش‌های مختلف شرکت.