می خواهم از حیوانات حمایت کنم

در کتاب «می خواهم از حیوانات حمایت کنم» لولا خواهر کوچک تر چارلی به مناسبت روز حمایت از حیوانات در مدرسه، می‌خواهد از پانداها حمایت کند. اما لولا چه طور می تواند از حیوانی که در کشوری دور زندگی می کند، حمایت کند‌؟

این کتاب کودک را به حمایت از محیط زیست تشویق می کند.

من هم عینک می‌خواهم

در کتاب «من هم عینک می خواهم» لولا تازگی‌ها دلش می‌خواهد عینک بزند اما چشم‌هایش ضعیف نیست و باید قبول کند که استفاده از عینک برایش ضرر دارد اما وقتی لولا چیزی می خواهد، مگر می شود به همین راحتی به او نه گفت؟

می‌خواهم از درخت‌ها مراقبت کنم

در کتاب «می خواهم از درخت ها مراقبت کنم» لولا دلش می خواهد یک درخت واقعی بکارد اما اول باید در مسابقه بازیافت برنده شود، او کم کم می فهمد این کار خیلی هم آسان نیست! چارلی برادر بزرگ تر او در این کار راهنمای لولا می‌شود.

چارلی و لولا یک دفتر نقاشی را برای مخاطب این مجموعه تهیه کرده اند تا او را تشویق کنند، کتاب خودش را بسازد، «می خواهم نقاشی بکشم» جلد آخر این مجموعه، همین دفتر نقاشی است.

 

۶جلد دیگر این مجموعه نیز توسط انتشارات ماهک با عنوان های بگو سیب، دوست ندارم دندان لقم بیفتد، ببخشید! این کتاب من است، نه من برنده شدم، واااای! تقصیر من نبود و دیدی نمی ترسم منتشر شده‌است.

مجموعه داستان‌های چارلی و لولا از سوی انتشارات پنگوئن به عنوان یکی از بهترین داستان های کودک هفتاد سال اخیر برگزیده شده است.

مجموعه کارتون‌هایی نیز بر اساس تصویرسازی های کتاب توسط بی بی سی تولید شده و توجه مخاطبان کودک و بزرگسال را در سراسر جهان به خود جلب کرده است.

نویسنده و تصویرگر مجموعه کتاب های «چارلی و لولا» لارن چایلد یکی از محبوب ترین نویسنده های ادبیات کودک امروز است و کتاب های متفاوتش جوایزی همچون مدال اسمارتیز و گرین اوی را برایش به ارمغان آورده‌اند.