درنگ : «ماندانا دهقان» قهرمان دوگانه بانوان کشور به عنوان اولین لژیونر تاریخ دوچرخه‌سواری بانوان ایران به باشگاه اَلاصَیل امارات پیوست. این باشگاه تنها تیم کنتیننتال بانوان در خاورمیانه است.

دهقان که رنکینگ ۱۴ جهانی را در رشته دوگانه در اختیار دارد به واسطه حضور در مسابقات سطح بالای پاورمن علاوه بر کسب نتایج عالی در دنیا مطرح شد. او سال ۹۴ در رقابت‌های جایزه بزرگ امارات عنوان قهرمانی را به‌دست آورد و مورد توجه تیم‌های آسیایی قرار گرفت. باشگاه اماراتی (Al Asayl) که شناخت خوبی از دوچرخه‌سواری منحصر به‌فرد این بانوی ایرانی پیدا کرده بود، با ارسال ایمیل از او دعوت کرد تا برای تست‌ به امارات برود.

ماندانا دهقان در خصوص لژیونر شدنش گفت: روز تست‌گیری علاوه بر من، ۲ نماینده از ایرلند، یک نفر از آمریکا، اردن، مراکش و امارات حاضر شده بودند که در نهایت ۵ نفر انتخاب شدیم و قرارداد همکاری با این باشگاه را امضا کردیم.

  زهرا نعمتی نامزد دریافت عنوان بهترین ورزشکار ۲۰۱۷ شد | در رای‌گیری شرکت کنید
ماندانا دهقان

او همچنین اعلام کرد قرار است در اولین مسابقه تور ۴ مرحله‌ای دوچرخه‌سواری که ۲۹ مهر در تایلند برگزار می‌شود در کنار تیمش شرکت کند.

ماندانا دهقان متولد ۶۹ از سال ۸۸ دوگانه را آغاز کرده است. از پنج سالگی ژیمناستیک و شنا کار می‌کرد. بعد از چند سال اسکیت کار کرد و چندین مقام استانی هم داشت. در گذشته تمام تمرکزش روی دوچرخه‌سواری بود و حتی عضو تیم ملی بانوان هم بود و یک‌سری اعزام‌ها همراه این تیم داشت. زمانی هم که به سمت دوگانه آمد به تیم ملی دوچرخه‌سواری دعوت شد، اما اعلام کرد که می‌خواهد دوگانه را به صورت حرفه‌ای ادامه دهد و به اردو نرفت. او در این مدت همواره نفر اول دوگانه بانوان ایران بوده است. موفقیت ستاره بی چون و چرای دوگانه بانوان ایران در این رشته استقامتی و سخت آغازگر همکاری وی با این باشگاه دوچرخه‌سواری اماراتی شد.

  تصاویر افتتاح باشگاه بوکس زنان در ادامه اصلاحات سنت‌شکنانه در عربستان
ماندانا دهقان

 

ماندانا دهقان

 

ماندانا دهقان
  درسا به آمریکا رفت؛ برنا به انگلیس | برنا درخشانی شطرنج باز ایرانی به انگلیس رفت