مهمانی‌های خانوادگی و دوستانه فرصتی مناسب برای فراموش‌کردن استرس‌های کاری و اداری است. می‌شود چند ساعتی را کنار کسانی که واقعا دوست‌شان داریم بگوییم و بخندیم و خستگی روز را از تن‌مان بیرون کنیم. اما به محض اتمام مهمانی و رفتن مهمان‌ها، صاحب خانه می‌ماند و انبوهی از ظروف نشسته که حتی حس و حال دیدنشان را نداریم، چه برسد به شستن‎شان!

هرچند حالا دیگر خیلی از ما به استفاده از ماشین‌های ظرفشویی عادت کرده‌ایم، اما قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌هایی که برای مهمانی‌ استفاده می‌کنیم معمولا آنقدر بزرگ است که در ماشین ظرفشویی جا نمی‌شود و یا غذا به آن‌ها چسبیده است؛ این یعنی حتی با وجود هزینه‌ای که برای خرید ماشین ظرفشویی کرده‌اید باز هم باید بعد از مهمانی شاد و لذت‌بخش‌تان، آستین‌ها را بالا بزنید و ظرف‌های بزرگ و یا خیلی کثیف را خودتان بشویید.

  سامسونگ سومین کمپین #بهترین_باشیم را در دریاچه چیتگر برگزار کرد

البته اگر در خرید‌تان کمی دقت کنید، همیشه راه‌ حلی معجزه‌آسا پیدا می‌شود. ظرفشویی‌های مدل D147 و D142 سامسونگ بهترین‌ راه‌حل سحرآمیز این مشکل است. این ماشین‌های ظرفشویی ۱۴ و ۱۳ نفره دارای دو سینی برای قرار دادن ظرف‌ها هستند که با یک ابتکار در طراحی، امکان تغییر ارتفاع سینی بالایی فراهم شده است. به این ترتیب با بالابردن این سینی، جای کافی برای قراردادن قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌های شما فراهم می‌شود.

از سوی دیگر دقت در شست‌وشو و استفاده از آب تا دمای ۷۰ درجه سانتی‌گراد باعث می‌شود تا حتی سخت‌ترین لکه‌ها به راحتی از ظروف پاک شوند که این قابلیت حتی به سخت‌گیرترین افراد هم از لحاظ تمیزی کامل و ضد عفونی‌شدن ظرف‌های شسته‌شده اطمینان خاطر می‌دهد.

SAMSUNG Dish Washers D142-D147 سامسونگ ماشین ظرفشویی

البته یکی از مهم‌ترین موارد استفاده از شست‌وشو با آب ۷۰ درجه، ضد عفونی‌کردن ظروف کودکان و خردسالان است. در استفاده از آب داغ هیچ‌گونه میکروبی امکان زنده‌ماندن پیدا نخواهد کرد.

مشکل معمول دیگری که با ماشین‌های ظرفشویی داریم، انتظار برای جمع‌شدن ظرف کثیف به اندازه کافی است. وقتی عصرانه را خوردیم باید ظرف‌ها را همانطور کثیف رها کنیم تا بعد از شام تعداد ظروف کثیف به اندازه ظرفیت ماشین برسد؛ طراحان و مهندسان سامسونگ برای این مشکل هم راه حلی ارائه کرده‌اند

این مدل‌ها با دارابودن قابلیت‌ نیم‌شور به شما در این امر کمک می‌کنند؛ یعنی وقتی تعداد ظرف‌هایتان کم است می‌توانید آن‌ها را در سینی پایین چیده و با انتخاب این گزینه، آن‌ها را بدون هدر رفت انرژی و آب بشویید.

این راه‌حل در مدل D147 به شکل گزینه کوییک‌واش (Quick Wash) تعبیه شده است. در این حالت ماشین تعداد کم ظروف را تنها در مدت ۳۵ دقیقه و در ۴۰ درجه سانتی‌گراد می‌شوید. به این ترتیب نه تنها ظروف را در مدتی کوتاه تحویل می‌گیرید بلکه نیازی به انتظار برای جمع‌شدن تعداد زیادی ظرف هم ندارید. تصور کنید تازه از محل کار به خانه رسیده و با انبوهی از ظروف نشسته مواجه می‌شوید که اعضای خانه از صبح استفاده کرده‌اند؛ از طرفی برای شام هم تعداد زیادی مهمان دعوت کرده‌اید که ممکن است هر لحظه از راه برسند. مجموع این شرایط یعنی دیگر نمی‌توان از ماشین ظرفشویی استفاده کرد و خودتان باید همه کارها را کنار بگذارید و مشغول ظرف‌شستن شوید زیرا چرخه شست‌وشو در ماشین بسیار طولانی است.

  ماشین لباسشویی هوشمند سامسونگ: همه کارها را به اَدواش بسپارید

این مشکل معمول در ماشین‌های ظرفشویی با اضافه‌شدن گزینه اکسپرس واش (Express Wash) به مدل‌های D147 و D142 ماشین ظرفشویی‌های سامسونگ حل شده است. با انتخاب این گزینه، کل ظروف‌ داخل ماشین تنها در مدت یک ساعت شسته و خشک می‌شود. با در نظرگرفتن مجموع این امکانات جدید در کنار کیفیت همیشگی ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ می‌توان گفت مدل‌های D147 و D142 دستیاری قابل اعتماد و بدون حاشیه برای آشپزخانه هستند که در هر شرایطی می‌توان شستن ظروف را به آن‌ها محول کرد.