مازراتی به تازگی با تمام قوا با خودرو‌های سدان و کراس‌اورش در حال حرکت است.در عین حال وقت آن رسیده است که این کمپانی به مدل محبوب خود یعنی گرنتوریسمو کوپه کمی سر و سامان دهد و آن را با مدلی جدید تعویض کند. کی و چگونگی‌اش هنوز مشخص نیست اما شبیه بودن به طرح ایگور جانکوویک می‌تواند جذاب باشد.

maserati-sebring-design

ایگور نام این مدل را سبرینگ و یادآور سبرینگ کلاسیک گذاشته است. سبرینگ در دهه ۶۰ میلادی یک افسانه قلمداد می‌شد٬ و حال مدلی امروزی از آن شاید بتواند شکوهی دوباره به مازراتی ببخشد٬ هرچند که این مدل تنها وجه اشتراکشان نامشان است.

maserati-sebring-design

مازراتی سبرینگ از پیشرانه ۳٫۸ لیتری تویین توربو بهره خواهد برد که جدید‌ترین موتور طراحی شده توسط فراری می‌باشد و فادر به تولید ۵۷۷ اسب بخار خواهد بود. این طرح قابل اجرا بر روی خط تولید‌های گیبلی و کواتروپورته خواهد بود. ایگور این مدل را ۳ سال پیش طراحی کرده بود که تا به الان دست‌خوش تغییراتی هم بوده است٬ اما هنوز هم زیبا است و دیدن این خودرو در خیابان‌ها هرکسی را به وجه در می‌آورد.

maserati-sebring-design

اما پیدا شدن جایگزینی برای گرنتوریزمو که از عمرش بیش از یک دهه می‌گذرد کار آسانی نیست٬ قرار دادن این گونه طرح‌ها بر روی خط تولید نیازمند زمان زیادی بازنگری و طراحی مجدد است.