درنگ : اثر «سن مارگار» در اصل پس از اعدام چارلز اول در سال ۱۶۴۹ به عنوان بدهی به جان امبری لوله‌کش دربار اهدا شد. دولت جمهوریخواه تنها بخشی از بدهی اوبری را پرداخت کرد، ۹۰۳ پوند که ارزش امروز آن در حدود ۱۴۵ هزار و ۴۵۵ پوند است. به امبری اجازه داده شد تا برای جبران مابقی طلبش، تعدادی از نقاشی‌های دربار را بردارد.

از میان ۲۴ تابلوی نقاشی که اومبری انتخاب کرد، اثر تیسین ۱۰۰ پوند، در حدود ۱۶۱۰۸ پوند امروز ارزش داشت و ارزشمند‌ترین نقاشی به شمار می‌رفت. حراجی ثاتبیز اکنون ارزش این اثر را دو تا سه میلیون دلار تخمین زده‌است.

گفته می‌شود این نقاشی چندین بار دست به دست شده‌است: کلکسیون یکی از نمایندگان پارلمان انگلستان، یک دیپلمات انگلیسی و یک فروشنده در لندن و در نهایت به دست مالک کنونی آن رسیده‌است و قرار است به زودی به حراج گذاشته شود.

این اثر تصویری قرار است در قالب بخشی از مجموعه هنری چارلز اول، با نام چارلز اول: پادشاه و مجموعه‌دار به نمایش گذاشته شده و سپس به فروش برسد. در این مجموعه اثر «سالواتور ماندی» داوینچی که در سال ۲۰۱۷ به قیمت ۴۵۰ میلیون دلار به فروش رسید نیز حضور دارد. آثار هنرمندان دیگری مانند رافائل، روبن و آنتونی وان دیک نیز بخشی از این مجموعه هستند.