درنگ : تصور کنید که در دهه ۸۰ هستید و همگان شما را به عنوان مرد خوش آوازه جیانی اگنلی (Gianni Agnelli) می‌شناسند. شما مسئولیت اداره فیات را برای مدت ۲۰ سال بر عهده داشتید و حالا می‌خواهید این افتخار را با هدیه‌ای منحصر به فرد به خودتان جشن بگیرید. این هدیه باید خاص٬ جذاب و چیزی باشد که تنها شما قادر به در دست داشتنش هستید. پس چه چیزی بهتر از تنها فراری تستاروسا اسپایدر (Testarossa Spider) دنیا؟

در سال ۱۹۸۶ جیانی مدلی خاص از فراری را که در هر زمینه منحصر به فرد بود سفارش داد. خودرو به نقره‌ای و آبی تیره در لبه‌های پایین سفارش داده شد. اما چرا قرمز نه؟ خب اگر دو حرف اول فامیلی و اسم جیانی را در کنار هم بگذارید به AG که یکی از عناصر جدول مندلیف است می‌رسید که به رنگ نقره‌ای است.

ferrari-testarossa-spider

 

ferrari-testarossa-spider

 

زمان بسیار زیادی جهت مهندسی این خودرو گذاشته شده بود. کف ماشین تقویت شده و موتور الکتریکی مناسبی طراحی شده تا بتواند سقف این فراری را باز و بسته کند. نمونه‌ای دیگر از مهندسی خارق‌العاده در این خودرو مربوط به گیربکس پنج سرعته دستی آن است. در نگاه اول به نظر می‌‌آید که تعویض دنده این مدل مانند سایر تستاروسا‌های دیگر است اما با کمی دقت می‌توانید دکمه‌ای که در کنار دنده که کلمه Valeo بر روی آن حک شده است را ببینید. کافیست دکمه را فشار دهید تا خودرو مانند ماشین‌های سری فیلم‌های جیمز باند خودرو را از حالت دنده دستی به دنده اتوماتیک تغییر حالت دهد. اگنلی از درد پا رنج می‌برد پس داشتن خودرویی دنده اتوماتیک بسیار می‌توانست برایش لذت بخش باشد. تغییری مشابه نیز در خودروی فراری F40 او نیز اعمال شده بود.

  فراری از یک مدل رویایی رونمایی کرد

قلب تپنده ماشین رئیس همان موتور ۵ لیتری با توان ۳۹۰ اسب بخار ۱۲ سیلندر خطی که در سایر تستاروسا‌ها قرار دارد پنهان شده است.

اگنلی به خاطر درخواست‌های شخصی خاصش بسیار شناخته شده بود. او همچنین مالک تنها نمونه‌هایی از لانچیا Delta Intergrale Spider و فیات Multiple Spider نیز بود٬ در این میان تستاروسا منحصر به فردترین آن‌ها است٬ که در یک حراجی در سال ۲۰۱۶ به قیمت ۱٫۳ میلیون دلار با کارکردی معادل ۲۳,۰۱۳ کیلومتر فروخته شد.

 

ferrari-testarossa-spider

 

ferrari-testarossa-spider

 

ferrari-testarossa-spider
  ملاقات با سه مدل فراری‌ کمیاب در محفلی خاص | سه قلوهای افسانه‌ای را بشناسید
  بی ام و Z8 استیو جابز به حراج می‌رود