برنامه اصلی این فوتبالیست توسط مارک دوچرخه سواری اسپانیایی، ماسی، که ادعا می کرد نام ها خیلی شبیه هستند و باعث سردرگمی می شوند، به چالش کشیده شده بود. اما دادگاه عمومی اتحادیه اروپا تصریح کرد که این فوتبالیست به‌خوبی شناخته شده است و سردرگمی ایجاد نخواهد شد.

این حکم چند روز بعد از انتشار گزارش مجله فوتبال فرانسه در مورد درآمد مسی صادر شد . این گزارش حاکی از آن است که مسی بالاترین دستمزد را در جهان فوتبال دریافت می‌کند که مبلغی معادل ۱۲۶ میلیون یورو (۱۰۸ میلیون پوند) است و بالاتر از درآمد ۹۴ میلیون یورویی رونالدو می‌باشد.

 

لیونل مسی نام خودش را به عنوان علامت تجاری ثبت می کند

 

‘موسسه حقوقی FAME’

درخواست آقای مسی به دفتر اتحادیه اروپا برای مالکیت معنوی (EUIPO)  در سال ۲۰۱۱ ثبت شد.

 

این سازمان بر علیه این فوتبالیست رای داد و اعلام کرد که عناصر غالب اسمی، که شامل اصطلاحات “Massi” و “Messi” هستند، با یکدیگر شباهت بصری و آوایی دارند.

 

EUIPO اظهارکرد، تنها برخی از افراد می دانند که این دو نام متفاوت هستند. اما دادگاه عمومی، دومین دادگاه عالی اتحادیه اروپا، با این نظر مخالفت کرد.

 

این دادگاه در روز پنج شنبه اعلام کرد: “شهرت این فوتبالیست، شباهت های بصری و آوایی با نام ماسی را از بین می‌برد.”

 

در حکم دادگاه آمده است: “آقای مسی یک شخصیت شناخته شده عمومی هستند که می‌توانند در تلویزیون دیده شوند و به‌طور منظم در تلویزیون یا رادیو در مورد ایشان صحبت می‌شود.”

 

مسی، ۳۰ ساله که به عنوان یکی از بزرگترین بازیکنان فوتبال جهان شناخته می‌شود، در ماه گذشته شصت و شانزدهمین گل خود را به ثمر رساند و این بیشترین تعداد گل تا به الان برای تیم ملی بارسلونا و آرژانتین می‌باشد.