درنگ: این لیموزین به اندازه‌ای بزرگ است که نتوانست از میان هیچ‌یک از دروازه‌های کاخ سلطنتی در بروکسل بلژیک عبور کند، جایی که دونالد ترامپ قرار بود با پادشاه فیلیپ بلژیک ملاقات کند.

این لیموزین بزرگ که هیولا نامیده می‌شود، طولی بیش از ۵٫۵ متر و وزنی بیش از هشت تن دارد و به درهای ضدگلوله به ضخامت ۲۰ سانتیمتر و شیشه‌های ضد‌گلوله به ضخامت ۱۲ سانتیمتر مجهز است. این خودروی ۱٫۲ میلیون دلاری می‌تواند در برابر شلیک مستقیم سلاح‌هایی با کالیبر بالا مقاومت کند. همچنین به شکلی طراحی شده تا بتواند در برابر حملات شیمیایی سرنشینان خود را سالم نگه دارد.

دونالد ترامپ پیش از ریاست‌جمهوری در میان ثروتمندان آمریکایی جایگاه ویژه‌ای داشته‌است، در سال ۲۰۱۵ ثروت وی نزدیک بر ۱۰ میلیارد دلار اعلام شد از این رو دور از انتظار نیست که وی علاوه بر سوار شدن بر چنین هیولای ضد‌گلوله‌ای، کلکسیونی از خودروهای قدیمی و جدید باارزش در اختیار داشته باشد و حتی شاید موتورسیکلتی از جنس طلا!

درواقع جمع‌آوری مجموعه‌ای از خودروهای ارزشمند یکی از سرگرمی‌های دونالد ترامپ به شمار می‌رود که در ادامه به تعدادی از این خودروها اشاره می‌شود:

  • رولزرویس سیلور کلود

ترامپ یکی از طرفداران پروپاقرص خودروهای رولز‌رویس است و در مجموعه‌اش بیش از یک رولزرویس وجود دارد. وی پیش از ورود به کاخ سفید در حال راندن یک رولزرویس فانتوم سالن دیده شده‌ است و در سال ۱۹۵۶ نیز یک رولزرویس سیلورکلود را به مجموعه‌اش افزوده بود. گفته می‌شود این خودرو یکی از اولین خودروهای خریداری شده توسط ترامپ بوده و تا به امروز نیز یکی از محبوب‌ترین‌های مجموعه‌اش باقی مانده‌ است. قیمت این خودروی کلاسیک از ۲۰ هزار دلار تا ۹۰ هزار دلار متغیر است.

  • لامبورگینی دیابلو

این خودرو که یکی از مشهورترین ابرخودروهای تاریخ شرکت لامبورگینی به شمار می‌رود را ترامپ در سال ۱۹۹۷ خریداری کرد اما چندی پیش آن را به قیمت ۴۶۰ هزار دلار به فروش رساند.

  • مک‌لارن SLR مرسدس‌بنز

ترامپ طی سال‌های متوالی همواره مشتری خوبی برای شرکت مرسدس بوده‌است، یک لیموزین می‌باخ و یک مرسدس سالن S600 از جمله خرید‌های وی از این شرکت به شمار می‌روند. اما خودروی مک‌لارن SLR از جمله مهمترین نمونه‌های موجود در مجموعه ترامپ است،‌ خودرویی که در سال ۲۰۰۳ و با همکاری شرکت‌های مک‌لارن و مرسدس تولید شد.

  • کادیلاک آلانته

کادیلاک در میان ثروتمندان و افراد مشهور در آمریکا از محبوبیت بالایی برخوردار است و بر همین اساس، ترامپ نیز بیش از یک کادیلاک را وارد مجموعه خودروهای خود کرده‌ است. علاوه بر یک کادیلاک اسکلید وی مالک یک جفت کادیلاک لیموزین است که مخصوص وی تولید شده بودند و Trump Executive Series نام داشتند. وی همچنین یک کادیلاک آلانته و یک V8 کانورتیبل نیز در اختیار دارد که مدل آلانته یک هدیه بوده و به رنگ مورد علاقه‌اش یعنی طلایی رنگ‌آمیزی شده‌ بود.

  • تسلا رودستر

باتوجه به برقی بودن و پاک بودن این خودرو، تحلیل‌گران آن را گزینه‌ای عجیب برای حضور در مجموعه ترامپ می‌دانند زیرا او به اعتقاد نداشتن به آلودگی جهان و گرمایش جهانی شهرت دارد. علاوه بر این ابعاد کوچک این خودرو و ابعاد بزرگ بدن ترامپ تناقضی مضحک را خلق می‌کند.

  • موتورسیکلت چاپر از جنس طلا

خریداری این موتورسیکلت مشهور به چاپر علاقه ویژه ترامپ به وسایل نقلیه لوکس و طلا را به خوبی آشکار می‌کند. این موتورسیکلت تولید محدود اورنج‌کانتی از قطعاتی برخوردار است که از جنس طلای ۲۴ عیار ساخته شده‌اند. این موتور توسط پل توتال یکی از بنیانگذاران شرکت اورنج‌کانتی چاپر ساخته شده‌ است.