درنگ: نزدیک به ۲ ماه پیش یک وب‎سایت که مطالب فان و خواندنی منتشر می‎کند گزارشی از ماشین‎های لوکس دنیا که به خیابان‌های ایران راه پیدا کردند منتشر کرد؛ ماشین‎هایی که داشتنشان برای ثروتمندترین‌های دنیا هم آسان نیست. هرچند بیشتر این ماشین‌ها با پلاک گذر موقت وارد ایران شدند و روزی باید از مرزهای کشور خارج شوند، اما سوار شدن آن‌ها برای مدتی کوتاه هم لذت‎بخش است و می‏تواند به میزان زیادی در خیابان‌های پر از پراید و پژو توجه جلب کند. در زیر می‏توانید این ماشین‎ها را بشناسید.

Ferrari California T 2017

کالیفرنیا یکی از مدل‎های جدید کمپانی ایتالیایی فراری است. این ماشین دو در است و نسل پیشین آن در سال ۲۰۱۴ توسط فراری ارائه شده بود. این ماشین با وجود لوکس بودن یکی از ارزان‎ترین مدل‎های فراری است و از ابتدای سال ۲۰۱۸ فراری پورتوفینو جایش را گرفته است. از این مدل فراری چند دستگاه در ایران موجود بوده است.

 

Aston Martin Rapide

استون مارتین رپید ماشینی ۴ در با عملکرد فوق‎العاده و آپشن‎های زیاد  و طراحی اسپرت است. این ماشین در سال ۲۰۱۰ توسط شرکت خودروسازی انگلیسی ارائه شد. پیش از آن کانسپت‌های ارئه شده‎اش در نمایشگاه‎های دیترویت امریکا و فرانکفورت آلمان توجهات را به خود جلب کرده بود.

 

Maserati Granturismo MC Shift Chrome Gold

ماشینی لوکس، ۲ در و با ظرفیت ۴ نفر محصول کمپانی ایتالیایی است. این ماشین تلفیقی از مازراتی کواتروپورته وی و فراری ۵۹۹ جی تی بی و فراری ۶۱۲ است. این خودرو به تعدادی محدود به رنگ طلایی هم تولید شده و نوع طلایی آن در تهران موجود بوده است.

 

Lamborghini Gallardo Spyder

لامبورگینی گالاردو ماشینی اسپرت است که از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳ تولید شده است. این مدل پرفروش‏ترین مدل لامبورگینی هم هست و می‏توان آن را یکی از پرچمداران این کمپانی نامید. در نوامبر ۲۰۱۳ آخرین گالاردو از خط تولید لامبورگینی خارج شد.

 

Bentley Continental GT 2016

بنتلی کانتیننتال جی تی یکی از محصولات لوکس کمپانی خودروسازی بنتلی است. این اولین خودرو ارائه شده توسط بنتلی تحت مدیریت فولکس واگن است. این خودرو به خیابان‎های تهران هم راه پیدا کرده است.

 

Audi R8 V10 2014

این مدل یکی از انواع خاص و ویژه آئودی است که طراحی ویژه و علکردی منحصربه فرد دارد. الگوی این خودرو لامبورگینی گالاردو و محصول کمپانی خودروسازی آلمانی است. این ماشین یکی از لوکس‎ترین ماشین‎های دنیاست که در ایران تعداد زیادی از آن موجود بوده است.