درنگ :  کافه رستوران «تی‌گاردن» (باغ چای) در مجتمع تجاری کویین درخیابان فرشته، کافه زیبا و بزرگی است که شما می‌توانید بدون نگرانی از سرما به همت سقف‌های ضد آب و هیترها در فضای باز این کافه از سفارش خود لذت ببرید.

این کافه رستوران که در طبقه همکف این مجتمع تجاری لوکس قرار دارد، علاوه بر سرو نوشیدنی‌های سرد و گرم و طبیعی، سالاد، سوپ، پیتزا و اسنک‌های مختلف یک منو سوشی نیز دارد که ما از بین این منو چای رد گاردن، قهوه لاته، سلاد سبز و سالاد مرغ، آب سیب طبیعی و سوپ قارچ را سفارش دادیم.


چای‌ رد گاردن که طعمی شبیه به چای ترش داشت در ظروف چینی دوست داشتنی به همراه عسل رقیق شده با قیمت هرفنجان ۱۷ هزار تومان سرو شد.

  • سبک و خوشمزه

سالادها هرکدام با سس مخصوص خودش سرو می‌شد، سس‌هایی که ترکیب دلپذیر و خوش طعمی داشت. قیمت سالاد سبز ۳۵ و سالاد مرغ ۳۲ هزار تومان بود.

  • ظروف نامناسب

قهوه لاته هم ابتدا با سیروپ (طعم دهنده) شکلات در لیوانی شیشه‌ای سرو شد که با درخواست ما به ماگی سفید انتقال داده شد و به همین دلیل طراحی روی آن (آرت لاته) از بین رفت.

قیمت این قهوه ۲۲ هزار تومان بود که بابت سیروپ شکلات ۳ هزار تومان به قیمت اصلی اضافه شد. این درحالی است که بنده درخواست کارامل ماکیاتو کرده بودم و به دلیل نداشتن سیروپ کارامل به پیشنهاد پرسنل این کافه قهوه خود را به موکا با فوم بیشتر تغییر دادم.

از این حرفها بگذریم، یکی از مهمترین نکات که کافه داران باید به آن توجه کنند استفاده از ظروف مناسب است. مثلا برای قهوه جدا از حس بصری خوبی که ماگ‌های شکم گنده به آدم می‌دهد به واسطه دسته آن دست مشتری آسیب نمی‌بیند و شخص مجبور نیست تا سرد شدن نوشیدنی خود صبر کند.

یا در ادامه در مورد سوپ قارچ ظروف لب پر شده نه تنها زیبا نیست بلکه بستری برای آلودگی و میکروب نیز به حساب می آید به همین دلیل مهم است که از چه ظروفی در کافه یا رستوران ها استفاده شود.

  • و اما سوپ قارچ نه چندان دوست داشتنی!

جدا از ظرف سوپ که قبل‌تر در مورد آن نوشتم طعم سوپ و رنگ آن نیز جالب نبود. تندی سوپ زیاد به واسطه دانه‌های فلفل سیاه که زیر دندان حس می‌شد اصلا حس خوبی نداشت و نکته دیگر اینکه معمولا کنار سوپ‌ها نان برشته یا تازه سرو می‌شود اما متاسفانه نان سرو شده در کنار این سوپ بیات بود.
قیمت سوپ ۱۲ هزار تومان و آب سیب طبیعی نیز ۱۹ هزار تومان قیمت داشت.


به طورکلی اگر قرار باشد به این کافه رستوران از ۵ستاره، نمره‌ای بدهیم، به کافه رستوران تی گاردن، ۳ستاره به دلیل فضای زیبا، برخورد و سرو خوراکی‌های مختلف خواهیم داد و دو ستاره به دلیل قیمت بالا و ظروف نامناسب و همچنین گرفتن هزینه اضافه بابت سیروپ قهوه کم خواهیم کرد.

  تجربه باقالی‌پلو در ظروف «رویی» در رستوران «روحی» | خوشامدگویی با ته‌ دیگ قیمه
  روبات‌های گارسون در سعادت آباد از شما پذیرایی می‌کنند | فیلم و تصاویر رستوران روباتیک
  کافه دیاموند ؛ الماسی ۱۲۰ ساله در قلب تهران | اینجا نگران ساعات اشغال میز نباشید!