درنگ: احساس می‌کنید دنیا نسبت به ۱۰ سال گذشته تغییر کرده و تبدیل به جایی شده که استرس بیشتری در آن وجود دارد؟ بچه‌ها هم همین طور احساس می‌کنند. از سال ۲۰۰۶ به بعد تعداد کودکانی که به خاطر عصبی بودن به مراکز تخصصی مراجعه کردند دو برابر شده است.

در سال ۲۰۱۷ مرکز سلامت روانی اونتاریو تحقیقاتی روی کودکان تا ۲۴ سال انجام داده و متوجه شده که بیشتر آن‌ها نیازمند کمک برای بالا رفتن سلامت روحی هستند. طبق اعلام این سازمان استرس و عصبی بودن یکی از بزرگ‌ترین مشکلات این کودکان است.

در سال ۲۰۱۴ در اونتاریو تعداد جوانان و کودکانی که به روانشان مراجعه می‌کنند نسبت به سال ۲۰۰۶ حدود ۴۰ درصد افزایش داشته است. هرچند که می‎توان با دید مثبت به این موضوع نگاه کرد. از نظر متخصصان، مراجعه کودکان و جوانان به روانشناس خیلی هم بد نیست چون اطلاعاتی که برای ریشه‌یابی مشکلات لازم هستند را به راحتی از خود کودک می‎گیرند و دیتاهای لازم را به راحت‎‌ترین شکل مشکل به دست می‎آورند.

طبق اعلام پروفسور گوتمان، متخصص مرکز سلامت روانی اونتاریو، افزایش استفاده کودکان از مراکز سلامت روانی یک حسن دیگر هم داشته و آن هم این بوده که دنیا در این زمینه پیشرفت داشته و حالا افراد با مراجعه به این مراکز برای فرزندانشان با خدمات و سرعت سرویس‎دهی بهتری مواجه می‎شوند.