درنگ: پس از گذشت ۴۰ سال از زمان تولید این خودرو هیچ‌کس نتوانسته‌ بود آن را بیابد زیرا این خودرو پس از آنکه در سال ۱۹۷۱ از ایتالیا خارج شده‌ بود در انبار مزرعه‌ای در ژاپن پنهان شده‌ بود.

فراری بین سال‌های ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۳ بیش از ۱۲۰۰ دستگاه از خودروی ۳۶۵ GTB/4, خودروی گراند تورر دو سرنشینه با سرعت ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت تولید کرد که نام غیررسمی آن دیتونا بود.

فراری همچنین پنج دستگاه سبک‌وزن و آلومینیومی از این مدل را نیز تولید کرد که تنها یک مدل از این پنج دستگاه مجوز تردد در خیابان را به دست آورد. خودروی کشف شده همان یک دستگاه است که شماره پلاک ۱۲۶۵۳ روی آن حک شده و بدنه‌ای کاملا آلومینیومی دارد که سرجیو اسکاگلیتی مشهور آن را طراحی کرده‌ است.

  هفت طرح جسورانه خودرو از خودروسازان غیرآمریکایی

استفاده از آلومینیوم وزن بدنه این خودرو را کاهش داده و عملکرد آن را بهبود بخشیده است. همین موضوع کشف خودروی مفقود شده فراری را به کشفی بزرگ تبدیل کرده‌ است. پنجره‌های برقی، صندلی‌های چرمی و چراغ‌های پلکسی‌گلس از دیگر ویژگی‌های این خودروی نسبتا قدیمی هستند.

این خودرو که ساخت آن در سال ۱۹۶۹ تکمیل شده است در سال ۱۹۷۱ به خریداری در ژاپن فروخته شده و تصویر آن در سال ۱۹۷۲ در مجله ویژه خودرویی به نام کار گرافیک در ژاپن دیده شده‌ است. پس از چند بار دست به دست شدن این خودرو در انبار منزل آخرین مالکش ماکوتو تاکایی قرار گرفته و برای ۴۰ سال در این انبار باقی مانده‌ است.

  شیخ‌نشین امارات هم خودرو ساخت! | قیمت ۴۵۰ هزار دلار

قرار است این دیتونای بسیار خاص بخشی از بزرگترین حراجی فراری باشد که در ۹ سپتامبر ۲۰۱۷ در کارخانه فراری برگزار می‌شود. خودرو با همان وضعیتی که در انبار کشف شده به حراج گذاشته خواهد شد. حراجی ساتبیز انتظار دارد مبلغی بالغ بر ۱٫۷ میلیون یورو یا بیش از دو میلیون دلار بابت این خودرو پرداخت شود.