انتخاب و پوشیدن لباس عروس مناسب یکی از جذاب ترین  بخش های مراسم عروسی است . اینکه با توجه به اندامتان چه مدل لباس عروسی انتخاب کنید مساله مهمی است . در کشور ما بیشتر دختر خانم ها ترجیح میدهند برای مراسم عروسیشان سراغ لباس های پفی و پرنسسی بروند. اما این مدل لباس ، با همه زیبایی اش برای همه مناسب نیست. با بررسی انواع مختلف اندام ها و مدل های مختلف بدون دغدغه به سراغ انتخاب مهم ترین لباس زندگیتان بروید .

 

اندام ساعت شنی

یکی از بی نقص ترین  انواع اندام ، مدل ساعت شنی یا ۸ انگلیسی است . کمر باریک تر از سایر بخش های بدن است و تناسب بین عرض سینه و عرض پایین تنه وجود دارد. بهترین  مدل لباس عروس برای این مدل اندامی ، مدل پرنسسی و ماهی است .

اندام گلابی

افرادی که در دسته بندی اندام گلابی قرار میگیرند ، دارای اندام تحتانی پهن تری نسبت به اندام بالا تنه هستند . البته خط کمر به نسبت در این فرم اندامی وجود دارد  و با لباس پوشیدن هوشمندانه می شود اندام را به ساعت شنی نزدیک کرد. لباس هایی با فرم فون   و A انگلیسی بلند می توانند برای این مدل اندام مناسب ترین باشند . اندام مستطیل یا موزی 

هر چند کسانی که اندام موزی یا مستطیلی دارند،  جزو افراد بلند قد و لاغر دسته بندی می شوند ولی خط کمر مشخصی  معمولا در این فرم اندامی وجود ندارد . بهترین کار این است که با کمک انواع پوشش در این فرم انحنا ایجاد شود . مدل های بالاتنه کوتاه ، رومی و راسته بهترین مدل ها برای اندام مستطیلی یا موزی هستند .

اندام سیبی
افرادی که اندام سیبی دارند ، بالاتنه پر تری نسبت به اندام تحتانی دارند و البته خط سر شانه آنها نیز پهن تر است.  با انتخاب درست لباس سیبی ها میتوانند به خوبی در لباس عروس بدرخشند . لباس هایی با فرم Aانگلیسی و پرنسسی مناسب ترین مدل ها هستند .

کلیدواژه :

لباس عروس

لباس عروس پفی

لباس عروس مدل ماهی