درنگ: اگر فقط یک مشکل باشد که خانم‌ها تابستان به تابستان به آن مواجه هستند، آن «سلولیت» است. تجمع بافت چربی در ناحیه‌ای از بدن را چاقی موضعی و یا به عبارت دیگر سلولیت می‌نامند. هر سایزی که داشته باشید باید خیلی خوش‌شانس باشید که خط‌های سلولیتی در بدن و روی پوستتان دیده نشود. عبارت «چطور خیلی زود از شر سلولیت خلاص شویم» هر ۰٫۷۱ ثانیه یک بار در گوگل سرچ می‌شود. در نتیجه آن هم چندین کرم و لوسیون معرفی می‌شود. اما آیا واقعا درمان سلولیت می‌تواند «کرم» باشد؟

بر اساس تحقیقات دانشگاهی در انگلیس جواب منفی است. روغن‌ها و کرم‌ها می‌توانند پوست را نرم‌تر و انعطاف‌پذیرتر کنند اما نمی‌توانند برای قسمت‌های خاصی از پوست معجزه کنند. پس هرگز درمانی برای سلولیت نیستند.

دکتر استفانی ویلیامز مدعی شده مردم درک خوبی از سلولیت ندارند. او گفته اولین زمانی که سلولیت‌ها در بدن افراد ظاهر می‌شوند زمانی است که بلوغ می‌شوند. اما تغییرات هورمونی یا حاملگی بانوان هم دیگر دلیل آن است. البته که استعمال دخانیات و کمبود یا زیاده‌روی در برخی خوراکی‌ها هم دلیل آن خواهد بود.

طبق ادعای پزشک انگلیسی درمان‌هایی برای سلولیت‌‎ها وجود دارد هرچند برای کسانی که دوست ندارند درمان پزشکی داشته باشند راه دیگری هم هست. راهی خانگی که البته تاثیر کامل ندارد و فقط آن‌ها را بهتر می‌کند و البته زمان بیشتری هم نیاز دارد. این روش ماساژ دادن قسمتی که سلولیت‌ها در آن قرار دارند و اطراف آن هر روز صبح و بعد از هر وعده ورزش روزانه است.