درنگ :  مانل ابتسام ۲۲ ساله پیشتر در اظهارنظری درباره ماهیت «تروریستی» حمله نیس در سال ۲۰۱۶ تردید کرده بود، حمله‌ای که در روز ملی باستیل رخ داد و طی آن راننده‌ای یک کامیون را به میان جمعیت راند و ۸۶ نفر را کشت.

 

 

ابتسام می‌گوید برداشتی که از اظهارنظرش در فردای حملات صورت گرفته کلیت موضع او را در نظر نمی‌گیرد و درست نیست. به گزارش رسانه‌های فرانسوی مانل ابتسام در اظهارنظرهایی که هم اکنون پاک شده نوشته بود: «حمله‌های تروریستی تبدیل به یک رویه شده، هفته‌ای یک حمله! و همیشه مطمئن باشید که تروریست با خودش اوراق شناسایی دارد. این واقعیتی است که وقتی شما می‌خواهید یک کار کثیف کنید، یادتان نمی‌رود که کارت شناسایی خودتان را همراه ببرید.»

این اظهارنظر با هشتگ «ما را ابله فرض کنید» منتشر شده‌بود. در زمان حملات پاریس گزارش شده بود که پاسپورت یکی از مهاجمان کنار او پیدا شده بود و به نظر می‌رسد اظهارنظر مانل ابتسام درباره حمله نیس به همین موضوع اشاره داشته است.

با این‌همه اظهارنظرهای قدیمی مانل ابستام  زمانی توجه همه را به خود جلب کرد که او در یک مسابقه خوانندگی در فرانسه حضور پیدا کرد و یکی از آهنگ‌های لئونارد‌کوئن فقیر را به زیبایی اجرا کرد و انتشار ویدیوی اجرای او در فضای مجازی از ابتسام یک پدیده اینترنتی ساخت. ویدیوی اجرای او در یوتیوب نزدیک به یک میلیون بار دیده شد.

پس از آن بود که توجه‌ها به اظهارنظرهای قدیمی منال ابتسام جلب شد. ابتسام پس از آغاز موج انتقاد عذرخواهی کرد و گفت: بدیهی است که من تروریسم را محکوم می‌کنم. او در نهایت اعلام کرد از مسابقه «صدا» کنار می‌کشد و  قصد آزردن کسی را نداشته است.