درنگ: مهتاب کرامتی تهیه‌کننده، فعال حقوق زنان و کودکان، فعال محیط زیست در گفتگو با اسپوتنیک گفت: فیلم صفر تا سکو با هزینه شخصی و با دغدغه شخصی کار شد و سال گذشته در جشنواره سینما حقیقت که بزرگترین جشنواره مستند ایرانی است جایزه اول و نشان فیروزه‌ای را دریافت کردیم و فکر کردیم که شاید برای اولین بار یک مستند بتواند اکران عمومی بگیرد، اگرچه کار سختی بود اما ما از سخت کوشی هنرمندان فیلم درس گرفتیم و تلاش کردیم تا کار نشدنی را ممکن کنیم و فیلم در سطح ایران اکران عمومی گرفت. همه فکر می کردند که طی یک هفته این فیلم از اکران پایین می‌آید اما اینطور نشد و فیلم هفت هفته اکران موفق داشت.

کرامتی در ادامه افزود: روسیه را آغاز کردیم به عنوان اولین اکران بین المللی و دوست داریم ببینیم مردم اینجا چه ارتباطی با فیلم برقرار می کنند. این فیلم یک اثر ایرانیست اما دغدغه انسانی دارد و برای ما بسیار حائز اهمیت است تا بدانیم ارتباط جهان شمول تر این فیلم به شکلی است.

 


مهتاب کرامتی خاطر نشان کرد: دغدغه‌های اجتماعی زیادی دارم و تلاش می‌کنم تا در سطح جامعه به موضوعاتی بپردازم که کمتر به آن توجه شده است. همچنین به کمک شبکه‌های اجتماعی سعی در اطلاع رسانی آنها دارم.

وی در ادامه افزود: به عنوان مثال کمک به احیای دریاچه ارومیه وظیفه تک تک ما ایرانی‌هاست و کوتاهی در این این زمینه انتقادی است که می‌توان به خودمان داشته باشیم، اهمیت دریاچه ارومیه تاجایی پیش رفته که حتی هنرپیشگان خارجی نیز به عنوان چهره‌های شناخته شده نسبت به آن واکنش نشان داده اند که جای تقدیر دارد. این کاری است که تک تک هنرمندان ایرانی باید انجام دهند و هر کدام گوشه‌ای از تهدیدات وارده به محیط زیست را انتخاب کرده و از محبوبیت خود برای اطلاع رسانی و کمک به بهبود محیط زیست و اساسا هر مشکل اجتماعی استفاده کنند.

 

مهتاب کرامتی در روسیه