حسن نوری در گفتگو با درنگ  درباره علت تاخیرهایی که اورژانس در مواقع بحرانی با آن روبروست، توضیح داد: مواقعی که حادثه‌ای رخ می‌دهد و عزیزی را از دست می‌دهیم یا درد شدیدی را تحمل می‌کند، زمان برای افراد طولانی‌تر از معمول به ذهن می‌رسد که این موضوع برای همه اتفاق می‌افتد؛ با این حال تاخیرهای اورژانس را به ویژه در تهران به خاطر ترافیک انکار هم نمی‌کنم.

وی به دیگر دلایل تاخیر اورژانس اشاره کرد و افزود: علاوه بر کمبود تعداد منابع آمبولانس، درخواست‌های ارگان‌ها برای دریافت و استقرار بسیار زیاد است و من می‌پذیرم گاهی تاخیر داریم.

معاون فنی عملیات سازمان اورژانس کشور درباره حوادثی هم که اورژانس به موقع حاضر شده است، تاکید کرد: در چند ماه گذشته سه حادثه اتوبوس داشتیم که به شدت همه را تحت تاثیر قرار داد و اورژانس در تمام این موارد ۱۰ دقیقه زودتر از آتش نشانی و پلیس سر صحنه حاضر شد.

نوری گفت: با مجهز شدن سازمان اورژانس کشور به آمبولانس هوایی و موتورلانس، مدت زمان حضور در صحنه بهتر شده اما قطعاً با استانداردها فاصله داریم. بر اساس استانداردها قصد داریم مدت زمان حضور آمبولانس در صحنه را زیر هشت دقیقه، در جاده‌ها زیر ۱۴ دقیقه، در کلانشهرها ۱۰ دقیقه و در تهران هم به ۱۲ دقیقه برسانیم که هنوز از این مهلت زمانی در پایتخت فاصله داریم.

این مقام مسول در سازمان اورژانس کشور تاکید کرد: به موقع نرسیدن در صحنه حتی اگر یک مورد هم باشد برای ما ناراحت کننده است اما باید پیچیدگی‌های کلانشهر تهران و کمبود آمبولانس را در نظر بگیریم.

به گفته وی، سازمان اورژانس کشور تنها ۱۴ هزار تکنسین دارد که شبانه‌روز در حال امدادرسانی هستند.

توضیحات معاون فنی عملیات سازمان اورژانس را در زیر ببینید: