درنگ :  مناظره زنده تلویزیونی میان کاندیداهای ریاست جمهوری روسیه در شبکه تلویزیونی سراسری به توهین کشیده شد.

سرگئی بابورین یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری روسیه عامل بحران در زمان شوروی و زمینه فروپاشی تدریجی آن را ولادیمیر ژیرینوفسکی یکی دیگر از کاندیداهای کنونی ریاست جمهوری دانست که با واکنش شدید ژیرینوفسکی مواجه شد.

در این میان کسینیا سابچاک نامزد زن جنجالی این دوره از انتخابات روسیه از او خواست که آرام باشد اما رهبر حزب لیبرال دموکرات او را «فاحشه احمق» خطاب کرد و درگیری لفظی و ادامه توهین‌های بابورین به سابچاک ادامه یافت.

در این هنگام سابچاک نیز لیوان پر از آبی را برای ساکت کردن ژیرینوفسکی به صورت او پاشید!

ولادیمیر ژیرینوفسکی از حزب لیبرال دموکرات روسیه که یکی از قدیمی‌ترین سیاستمدران روس به شمار می‌رود تاکید کرده در صورت انتخاب‌شدن به عنوان رئیس‌جمهور روسیه، «دیکتاتوری سختی» برقرار کند.

او گفت: با استفاده از روش نظامی اوضاع در کشور را تغییر خواهم داد، همه را از الیگارش گرفته تا کسانی که دست به دزدی می‌زنند مجازات خواهم کرد تا پول‌هایی که به خارج برده شده را به کشور بازگردانند.

به گفته ژیرینوفسکی در شرایط دموکراسی، چنین کاری ممکن نیست و سخت‌ترین دیکتاتوری را برقرار خواهم کرد، پس از بازگرداندن پول‌ها از خارج، دو حزب قدرتمند تشکیل می‌دهم که هر بار یک کاندیدا از یکی از آن‌ها رئیس‌جمهور روسیه شود.

قرار است انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه، ۱۸ ماه مارس(۲۷ اسفند) برگزار شود که در آن هشت نامزد حضور دارند.

  تصاویر «سونیا سوبچاک» مدل و مجری روسی که رسما رقیب پوتین شد
  گامزاتوا؛ اولین کاندیدای زن مسلمان در انتخابات ریاست جمهوری روسیه شد
  ماری که پوتین در آستین پروراند | تصاویر پاریس هیلتون روسیه؛ دختری که می‌خواهد رئیس جمهور شود