درنگ: خبرگزاری صدا و سیما نوشت: تصاویری از شنیده شدن صدای عجیب در آستارا به صورت انبوه در فضای مجازی منتشر شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد ویدئو مربوط به یک ماه قبل است.

یونس رنجکش فرماندار آستارا گفت: مساله شنیده شدن صداهای عجیب از آسمان در روستای دربند این شهرستان را بررسی کردیم که هیچ کدام از اهالی محل شنیده شدن این صدا را تایید نکردند. به احتمال زیاد ویدئو مربوط به شنیده شدن صداهای عجیب از آسمان ساختگی است.

این در حالیست که متنی به نقل از سازمان فضایی آمریکا (ناسا) در فضای مجازی منتشر شده است که در آن شنیده شدن صداهای عجیب از آسمان را امری طبیعی و مربوط به تخلیه یون‌ها بین ابرها می‌داند.

بهمن کمانگر مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: تخلیه الکتریکی بین ابرها پدیده‌ای طبیعی است و موجب ایجاد سر و صدا نظیر رعد و برق می‌شود.

  • توضیحات کارشناس نجوم در مورد شایعه صداهای عجیب در آسمان آستارا

خسرو جعفری زاده گفت: در فیلمی که با این موضوع منتشر شده کاملا مشخص شده است که صدا از آسمان نیست و از همان محدوده است. به احتمال زیاد این صدا صدای دستگاهی صنعتی (برشکاری ابزار دقیق) بوده و به هیچ عنوان نمی‌تواند صدای برخورد ابرها باشد. ابرها به خودی خود با برخورد با یکدیگر صدایی تولید نمی‌کنند مگر اینکه بر اثر تخلیه بار الکتریکی باشد که در این فیلم خبری از صاعقه نیست. این فیلم‌ها و اخبار کاملا ساختگی بوده و در راستای تشویش اذهان عمومی ساخته می‌شوند.

 

خواندن مطالب عجیب را دوست دارید؟ شاید لینک های زیر برایتان جالب باشد:

  فیلم | صداهای عجیب در آسمان کشور کانادا
  مادر بزرگ جراحی جهان؛ این پیرزن ۸۹ ساله عاشق جراحی است!
  دلایل ۷ طلاق عجیب؛ رای به ترامپ و پاک شدن آرایش
  پدیده نادر «جنین در جنین» در هند | پسری که حامله به دنیا آمد