فیلم سینمایی «سپید و سیاه» که هشتمین ساخته قاسم جعفری به حساب می آید، بلاخره بعد از ۱۰ سال رفع توقیف شد. این فیلم در سال ۸۸ ساخته شد بود و تا به الان موفق به دریافت مجوز نمایش نشده بود. این فیلم از زمان ریاست جواد شمقدری در سازمان سینمایی در انتظار پروانه نمایش بود و اوایل سال ۹۲ در وزارت ارشاد در یک سانس ویژه برای اهالی رسانه و منتقدان اکران شد.

قاسم جعفری پیش از فیلم «سپید و سیاه»، فیلم‌ های دیگری چون «ماه مهربان»، «قاصدک»، «بازنده»، «گرگ و میش»، «مجنون لیلی» و پس از آن فیلمٰ‌ های «دختران»، «پروانگی» و «عین شین قاف» را ساخته است. او همچنین سریال‌ های خاطرانگیزی مانند «کمکم کن»، «مسافری از هند» و «خط قرمز» را جلوی دوربین برده است. برای دانلود فیلم های ایرانی می توانید به بخش دانلود فیلم سینمایی ایرانی بروید.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است:جوانی ۲۲ ساله به نام فرید، پیش از مهاجرت همیشگی اش از ایران، برای وداع با هفت دختر که هر یک نشانه ای از عشق گم شده او را دارند، در آخرین روز سال، سفری را از جنوبی ترین تا شمالی ترین نقطه تهران آغاز می‌کند.

در فیلم «سپید و سیاه» بازیگرانی چون مهرداد صدیقیان، مهشید افشارزاده، زنده یاد صدرالدین شجره، شهرزاد کمال زاده، حنانه شهشهانی، نگین معتضدی و آزاده مهدی‌زاده ایفای نقش دارند. تهیه کنندگی این فیلم بر عهده جلال شمسیان است و فرزاد جودت فیلمبرداری آن را بر عهده داشته است.