درنگ : در این مرحله بود که خودروی تسلای آلبالویی ایلان ماسک بنیان‌گذار شرکت اسپیس‌ایکس و تسلا نمایان شد، درحالی که عروسکی به نام استارمن در پشت فرمان آن جا خوش کرده‌بود.

پرتاب این خودرو به فضا هدف علمی پژوهشی را دنبال نمی‌کند،‌ از آنجایی که پرتاب فالکون سنگین یک پرتاب آزمایشی بوده‌است،‌ راکت به محموله‌ای آزمایشی نیاز داشت و ماسک نیر پیشتر گفته بود می‌خواهد این محموله احمقانه‌ترین چیزی باشد که تاکنون به فضا رفته‌است،‌ از این رو تسلای روداستر خود را برای اینکار انتخاب کرد.

ماسک در ماه دسامبر گفت این تصور را که قرار است یک خودرو برای همیشه در فضا در گردش باشد و شاید روزی میلیون‌ها سال دیگر در آینده توسط بیگانگان فضایی کشف شود من را شیفته خود ساخته‌است.

کمی پس از پرتاب راکت،‌ شرکت اسپیس‌ایکس تصاویر ویدیویی زنده‌ای را از سفر استارمن در مدار زمین منتشر کرد. ماسک پس از انتشار این تصاویر در نشستی خبری گفت می‌دانم که تصاویر به نظر مسخره و غیرممکن می‌آیند، نمی‌توانید بگویید واقعی‌اند زیرا کاملا غیرواقعی به نظر می‌آیند. این تصاویر میلیون‌ها بار توسط کاربران در اینترنت مشاهده شدند تا در نهایت باطری دوربین نصب شده در خودرو تمام شده و دوربین از کار افتاد.

  جزئیات یک پرتاب هیجان‌انگیز | موشک «فالکون سنگین» با خودروی «روستر» تسلا به فضا رفت

اگرچه ماسک و عده‌ای از اخترشناسان معتقدند این خودروی آلبالویی برای نسل‌ها به چرخش در مدار زمین ادامه داده و شاید روزی از کنار مریخ و کمربرند سیارکی عبور کند اما لابراتوار پیش‌ران جت ناسا با بررسی اطلاعات اسپیس‌ایکس پیش‌بینی کرده که این خودرو بیشتر به خورشید نزدیک‌ خواهد شد و در دورترین فاصله ممکن، ۲۵۰ میلیون کیلومتر از خورشید دورخواهد افتاد.

روداستر آلبالویی ماسک در ماه‌ نوامبر به دورترین فاصله‌اش تا خورشید خواهد رسید و در سپتامبر ۲۰۱۹ اولین دور از گردش در مدار خورشید را کامل خواهد کرد. در این میان پدیده‌هایی مانند تشعشعات خورشیدی می‌توانند مسیر خودرو را مختل سازد. به گفته اخترشناسان این خودرو هفته آینده به اندازه‌ای از زمین دور شده که دیگر نمی‌توان آن را با تلسکوپ مشاهده کرد و بار دیگری که خودرو قابل رصد خواهد بود،‌اواخر قرن ۲۱ است، یعنی در حدود سال ۲۰۷۳٫

شاید در آن زمان انسان توانسته باشد در سیاره‌ای دیگر اقامت پیدا کند و شاید وارثات ماسک بتوانند این خودرو را از فضا به پایین کشیده و آن را به موزه بازگردانند.