درنگ :  سید حسن فیروزآبادی رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌و‌گوی تصویری با فارس گفت: می‌گویند مهندس موسوی گفته بود که من از باطن احمدی نژاد خبر داشتم اما ما خبر نداشتیم. احمدی نژاد با شعار امام، انقلاب، حزب الله و محرومین آمد. با حرکت مثبت به سمت رهبری و تداوم انقلاب آمد. ما که ۴۰ سال کار سیاسی کرده بودیم و اعماق گروهک‌ها و جریان‌های فکری را می‌شناختیم نمی‌توانستیم به احمدی نژاد شک کنیم؛ ما به مشایی زود شک کردیم.
ویدئوی اظهارات سرلشگر فیروزآبادی را ببینید:

وی تصریح کرد: وزرای دوره اول دولت آقای احمدی نژاد وزرای خوب و انقلابی و کارآمد بودند. پیشنهادات هم پیشنهادهای خوبی بود و یارانه‌ها و سهام عدالت در واقع برگشت ایران از سیاست لیبرالی به سمت عدالت در کشور بود. البته این دو طرح برای احمدی نژاد نبود اما او پذیرفت که انجام دهد.

فیروزآبادی همچنین درمورد اشتباهات رئیس دولت نهم و دهم در جریان انتخابات سال ۸۸ گفت: نتیجه انتخابات را که اعلام کردند آقای احمدی‌نژاد اجتماع میدان ولیعصر را تشکیل داد، مردم را جمع کرد و حرف‌های توهین‌آمیزی مطرح کرد. کسانی را که به موسوی رأی دادند خس و خاشاک خواند.

وی افزود:‌ من در جلسه شورای عالی امنیت به شدت به آقای احمدی‌نژاد اعتراض کردم که چرا در میدان ولیعصر به مردم توهین کردید.

  فیروزآبادی: به احمدی‌نژاد اعتراض کردم که «خس و خاشاک» گفت | دسترسی به اطلاعاتی پیدا نکردم که موسوی، کروبی و خاتمی از جریان سازماندهی فتنه سبز مطلع بودند
  سوسمار، مارمولک و آفتاب پرست؛ ابزار جدید جاسوسی اتمی | روایت جالب سرلشکر فیروزآبادی را بخوانید