درنگ: ساعت ۱۰ و ۴۴ دقیقه صبح امروز در ایستگاه متروی شهر ری تیراندازی صورت گرفت. یک فرد که حالت عادی نداشت با سلاح سرد وارد مترو شده و به یک فرد حمله‌ور شد.
بلافاصله پلیس مترو وارد عمل و برای جلوگیری از ضرب و جرح بیشتر تیر هوایی شلیک کرد. فرد ضارب دستگیر شده و در حال حاضر فعالیت ایستگاه به حالت عادی بازگشته است.

اعزام آمبولانس های اورژانس به مترو | تعداد مجروحان مشخص نیست

حسن عباسی، سخنگوی اورژانس تهران گفت: ساعت ۹:۴۵ امروز وقوع درگیری در مترو شهرری به اورژانس اعلام شد. بلافاصله تیم‌های درمانی اورژانس به همراه چند دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند. مجروحان این حادثه عمدتا با سلاح سرد مجروح شده‌اند. هنوز تعداد مجروحان مشخص نیست اما تعدادی از آنها به بیمارستان شهدای هفتم تیر منتقل شده‌اند.

مهاجم حادثه مترو کشته شد | ۴ نفر زخمی شدند

مرکز اطلاع رسانی پلیس تهران اعلام کرد: مهاجم مترو ۴۰ ساله بود و با چاقو به مردم حمله کرد. ۴ نفر از مردم در این حمله زخمی شدند. ماموران انتظامی مستقر در ایستگاه مترو در این حادثه دخالت کردند و به او اخطار دادند سلاح سرد خود را کنار بگذارد که او باز هم از تحویل دادن چاقوی خود خودداری کرد.  پلیس به سمت او شلیک کرد. مهاجم از ناحیه پا زخمی شد ولی دقایقی پیش در مسیر انتقال به بیمارستان جان باخت.

یک روحانی به دلیل امر به معروف ضارب مورد حمله واقع شد

هادی تمهیدی معاون فرمانداری شهرری نیز درباره این حادثه گفت: صبح امروز به دلیل درگیری لفظی بین یکی از شهروندان که در کسوت روحانیت بودند با فردی که گویا مورد موضوع امر به معروف قرار گرفته بود، درگیری بوجود آمد. فرد ضارب در ادامه با چاقو به روحانی حمله می‌کند و در ادامه درگیری و مقاومت ضارب، پلیس وارد می‌شود و با تیراندازی پلیس موضوع خاتمه می‌یابد و ضارب نیز فوت می‌کند. یکی از شهروندان نیز که برای دفاع از روحانی وارد صحنه شده بود از ناحیه دست آسیب می‌بیند که هم اکنون در بیمارستان بستری است. شرایط مترو هم اکنون عادی است.  مجموعا سه نفر حادثه دیدند.