درنگ: اسپایسر که در طول دوران خدمتش به واسطه بی‌پروایی بهت‌برانگیزی که در دروغگویی و انکار حقیقت داشت، به سوژه‌ای برای برنامه‌های طنز شبکه‌های آمریکایی تبدیل شده‌بود، در نخستین نشست خبری‌اش در کاخ سفید به دوربین‌ها خیره شد و گفت مراسم تحلیف ریاست جمهوری دونالد ترامپ بدون هیچ تردیدی بیشترین جمعیت را نسبت به کل تحلیف‌های تاریخ آمریکا به خود دیده‌است. ادعایی که مقایسه ساده عکس‌های مراسم تحلیف ریاست جمهوری باراک اوباما در سال ۲۰۰۹ و مراسم ترامپ در سال ۲۰۱۷ آن را به راحتی زیر سوال می‌برد.

اما ناگهان در مراسمی که دو هنرمند آمریکایی به خاطر تقلید هنرمندانه رفتارهای دیوانه‌وار ترامپ جایزه امی را به دست آوردند، اسپایسر، مدافع سرسخت ترامپ به دعوت استفان کولبر مجری مراسم روی صحنه حاضر شد و جملاتی را که زمانی بسیار جدی درباره تعداد جمعیت مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا به زبان آورده بود را این بار به طنز درباره مراسم جوایز امی به زبان آورد.

 

واکنش ملیسا مک‌کارتنی به حضور اسپایسر

 

اسپایسر به همراه جایگاه متحرکی روی صحنه حاضر شد که ملیسا مک‌کارتنی، هنرپیشه هالیوودی پیش از این در گریمی شبیه به اسپایسر پشت آن ایستاده و وی را به باد تمسخر می‌گرفت. چهره هنرمندان حاضر در سالن پس از ورود اسپایسر به صحنه دیدنی است، به ویژه چهره تامی‌لی‌جونز که به نظر به هیچ‌وجه از مشاهده آنچه در برابر چشمانش قرار دارد، خشنود نیست و برخی از کاربران توئیتری معتقدند همه به جای خندیدن و متعجب شدن باید چنین برخوردی با اسپایسر می‌داشتند.

 

واکنش تامی لی‌جونز به حضور اسپایسر

 

بسیاری از حاضران در مراسم امی پس از تعجب فراوان به حضور اسپایسر در مراسم خندیدند و آن را طعنه‌ای هوشمندانه به دونالد ترامپ توصیف کردند اما بسیاری دیگر هیچ نکته خنده‌داری در این رویداد حس نکردند و حتی او را در فضای توئیتر متهم کردند که تلاش دارد دروغ‌هایش را با شوخی و طنز از یاد مردم آمریکا پاک کند.

اسپایسر پیش از این مراسم نیز در برنامه شبانه طنز جیمی کیمل نیز حضور پیدا کرده‌بود و از مواضع خود در دوران خدمتش در کاخ سفید در قالب طنز و و خنده و با زبانی نرم‌تر دفاع کرده‌ و تلاش کرده تا مقصر اصلی را ترامپ معرفی کند.

بسیاری از کاربران توئیتر اقدام برگزارکنندگان مراسم امی در دعوت از اسپایسر را ناخوشایند توصیف کردند و آن را فرصتی نامیدند که اسپایسر برای موجه‌ساختن چهره دروغگوی خود در برابر جامعه از آن استفاده کرده‌است. کاربران معتقدند نقش اسپایسر در نادرستی و دروغگویی دولت ترامپ چیزی نیست که با چند دقیقه خنده و شوخی بتوان آن را نادیده گرفت و به فراموشی سپرد.


ویدئوی این اتفاقات را در زیر ببنید