درنگ:  پوتین البته در اتومبیل را به سرعت می‌بندد و به همین خاطر معلوم نمی‌شود این مسافر کیست. ناشناس ماندن هویت این شخص قدرت تخیل کاربران روسی شبکه‌های اجتماعی را به کار انداخته است.

زن سرخ‌پوش؟

یک حساب توییتری که با مسائل روز شوخی می‌کند تلاش کرده به شکلی طنز هویت این مسافر را آشکار کند: از نظر او این مسافر، ملیساندر زن سرخ‌پوش سریال بازی تاج و تخت است. کاهنه‌ای که استانیس براتیون برادر پادشاه را وادار می‌کند برای رسیدن به تخت سلطنت به هر کاری دست بزند.

یک کاربر دیگر در توییتر گفته است که ممکن است این مسافر، ایوانکا دختر دونالد ترامپ باشد.

یک وبلاگ‌نویس معروف روسی (Nezygar) در تلگرام یک نظرسنجی به راه انداخته و از کاربران پرسیده به نظرشان این مسافر ناشناس چه کسی بوده است. نتیجه این نظرسنجی این طور از آب درآمده است: آلینا کابائوا، ژیمناست روس- ۵۰ درصد، یکی از افسران رده بالای سرویس امنیتی روسیه – ۲۳ درصد، دیمیتری پسکوف، سخنگوی پوتین – ۲۰ درصد، پدر تیخون، کشیش پوتین – ۵ درصد و لیودمیلا پوتین، همسر سابق پوتین – ۳ درصد

یکی دیگر از کاربران تلگرام گفته بعید نیست این فرد ناشناس «آنا چپمن» جاسوس روس باشد.

واکنش سخنگوی پوتین 

سخنگوی پوتین در واکنش به شایعات پخش شده در مورد هویت این فرد گفت او یکی از محافظان پوتین بوده است. توضیحی که بهانه دیگری برای طنزپردازی به دست کاربران اینترنتی داده است. میخائیل کوژوکف در فیسبوک نوشت: “بله، درست است او یکی از محافظان بوده است چون پوتین همیشه در ماشین را برای محافظانش باز می‎کند.

با نگاه دقیق‌تر به ویدئو مشخص می‌شود که رنگ قرمز مربوط به لباس این فرد ناشناس نمی‌شود و او کیفی به این رنگ روی پایش دارد.

کانال تلگرامی «نومنکلاتورا» در این رابطه این نظریه را مطرح کرده است: پوتین در ماشین را باز می‌کند تا کتش را بردارد. اما کت او قبلا از آنجا برداشته شده و این چیزی است که محافظ داخل ماشین با اشاره به او می‌گوید. در ویدئو مشخص است فردی که جلوی ماشین است، کت پوتین را در دست دارد. او روی صندلی جلوی ماشین نشسته بود.

حجم بالای حدس و گمان‌ها در مورد این ویدیو نشان می‌دهد مردم تا چه حد به زندگی خصوصی پوتین علاقه دارند. نوشتن در مورد زندگی خانوادگی پوتین در روسیه عملا ممنوع است و رئیس جمهوری همیشه زندگی شخصی‌اش را سری نگه داشته است. گفته می‌شود آلینا کابائوا، سیاستمدار روس و قهرمان سابق ژیمناستیک سال‌ها با پوتین رابطه عاشقانه داشته است، موضوعی که همیشه در حد یک شایعه باقی مانده است.