درنگ :  آقای دوربینی را همه می‌شناسیم، مرد میانسالی که از جوانی عاشق دوربین بود و هست. او در بیشتر برنامه‌های مهم تلویزیونی که مردم حضور دارند خود را مقابل دوربین قرار می‌دهد. دوربینی با اسم اصلی حسین نمازی که اصالتاً شیرازی است، حتی به خاطر علاقه خیلی زیادش به دوربین از همسرش جدا شده و حالا در کتابخانه پارک شهر مشغول به کار است.

روز گذشته آقای دوربینی در یکی از سخنرانی‌های حجت الاسلام قرائتی شرکت کرد اما در این میان اتفاقی رخ داد و سخنران، دوربینی را از جلسه خود اخراج کرد.

این برنامه که از تلویزیون پخش شد، واکنش‌های متفاوتی را از افراد و چهره‌ها در شبکه‌های مجازی به دنبال داشت. برخی بر این باورند که نباید دوربینی را مقصر دانست چرا که همه از شخصیت او شناخت دارند، عده‌ای دیگر بر این باور هستند حجت الاسلام قرائتی که ۴۰ سال سابقه تدریس درس قرآن دارد مثل همه معلمان ممکن است مرتکب اشتباهی شود. برخی هم قرائتی را مورد انتقاد خود قرار داده و خواستار عذرخواهی او از دوربینی شدند.

قرائتی دوربینی را از جلسه خود اخراج کرد

 

به عنوان مثال، سعید سهیلی فیلمنامه نویس و کارگردان ایرانی در پیچ اینستاگرام خود برای دوربینی اینطور نوشت:

سعید سهیلی حتی تاکید کرده است که در فیلم بعدی خود حتماً آقای دوربینی را مقابل دوربین می‌آورد.


اظهارات آقای دوربینی را در ویدئوی زیر ببینید

 

عزت اله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صدا و سیما که در اینستاگرام خیلی فعال است با به اشتراک گذاشتن مطلبی در اینستاگرامش نوشت:

احمد ایراندوست بازیگر سینما و تلویزیون هم درباره اخراج دوربینی از جلسه سخنرانی قرائتی در اینستاگرامش پستی را منتشر کرد:

واکنش‌ها به این موضوع همچنان در توئیتر، اینستاگرام، تلگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی همچنان ادامه دارد.

قرائتی امروز در گفتگو با یکی از سایت‌های خبری از اتفاقی که رخ داده عذرخواهی کرده است. او گفته است: ما فقط چهارده معصوم داریم و همه ممکن است خطا و اشتباه کنند.

 

عذرخواهی حجت الاسلام قرائتی از آقای دوربینی