درنگ : جواد انصافی بازیگر پیشکسوت تئاتر و تلویزیون در بازدید از غرفه درنگ در بیست‌وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها درباره تاثیرگذاری نقش عبدلی در جامعه گفت: نقش عبدلی در کلام، شگردها، ماجراها و ریتم‌ها مربوط به نمایش سیاه و سیاه بازی بود از همین رو مردم به این نقش علاقه زیادی نشان دادند.

به گفته این بازیگر، تمایل مردم به سیاه بازی به علت این است که جزء سنت‌ و آیین‌های قدیمی است و حرف دل مردم در آن زده می‌شود.

وی افزود: من همچنان در اجراهای صحنه و جشنواره‌های آیینی ـ سنتی، سیاه‌بازی کار می‌کنم و هرگز این نوع نقش‌ها را رها نخواهم کرد.

انصافی با اشاره به تغییر لایف استایل مردم جامعه از دیروز تا به امروز به درنگ گفت: تغییر نگرش مردم در زندگی و نداشتن انگیزه به این دلیل است که دولت فعلی برای زندگی، تفریحات و علائق مردم ارزشی قائل نیست. اگر به طور مصداقی بخواهم بیان کنم دولت حتی برای همین آیین‌ها و سنت‌های مردم نیز ارزشی قائل نیست و همین امر موجب گسترش ناامیدی در جامعه است.

وی اضافه کرد: امروزه محتوا و مضامین تئاتر‌ و فیلم‌هایی که نمایش داده می‌شود، ترویح ناامیدی است. در حالی‌که فیلم‌های آب‌گوشتی زمان «فردین» ادب، حرمت بزرگان و امید را در جامعه گسترش می‌داد.