درنگ :  نادیه پیش از بازی در باشگاه فوتبال پورتلند، مهاجم تیم اسکای بلو اف‌سی و تیم ملی فوتبال زنان دانمارک بود. نام او با به ثمر رساندن دو گل برای تیم ملی فوتبال زنان دانمارک در جریان لیگ فوتبال زنان اروپا در سال ۲۰۱۳ در رسانه‌های بین‌المللی مطرح شد.

بر اساس گزارش بی بی سی، این فوتبالیست که برای دو سال با قهرمان لیگ برتر زنان در انگلیس بازی خواهد کرد، می‌گوید: منچستر سیتی برای فوتبال زنان خیلی کار کرده است و من می‌خواهم بخشی از این تاریخ‌سازی باشم.

  تصاویر و فیلم دختر موتورسوار در تهران | گلایه از محدودیت‌های زنان موتورسوار

 

نادیه ندیم متولد هرات است و پس از مرگ پدرش در سال ۲۰۰۰، در دوازده سالگی با مادر و چهار خواهرش مجبور به مهاجرت به دانمارک شدند | عکس: Getty Images

 

نادیه ۲۹ ساله می‌گوید ۱۲ ساله بود که بعد از مرگ پدرش در سال ۲۰۰۰ میلادی، همراه با مادرش و چهار خواهرش مجبور به ترک هرات شدند و به دانمارک مهاجرت کردند.

او زمانی که در ارودگاه پناهجویان در دانمارک بود، فوتبال را آغاز کرد و به زودی به آن علاقه بی‌حد پیدا کرد. او می‌گوید این آغازی شد برای رو آوردن به فوتبال حرفه‌ای و پس از آن تمرینات ابتدایی را در همین ورزشگاه کنار اردوگاه مهاجران در یوتلاند آغاز کرد.

به گفته نادیه در همین زمان یکی از مربیان با مادرش تماس می‌گیرد و می‌گوید نادیه استعداد زیادی در فوتبال دارد و به او اجازه بدهد که به یک باشگاه مهم فوتبال به نام بی۵۲ آلبورگ (B۵۲ Aalborg) بپیوندد. نادیه به این باشگاه می‌پیوندد و به سرعت به یک بازیکن حرفه‌ای فوتبال زنان در دانمارک تبدیل می‌شود.

در کنار بازی حرفه‌ای فوتبال، نادیه دانشجویی رشته پزشکی در یکی از دانشگاه‌های دانمارک است. او می‌خواهد در آینده پزشک جراحی زیبایی شود.

او می‌گوید پیش بردن همزمان فوتبال و درس‌های پزشکی کاری دشواری است اما او به هردو رشته علاقه زیاد دارد.

نادیه می‌گوید: می‌خواهم یک چیزی دیگر پهلوی فوتبال داشته باشم. فوتبال سرگرمی‌ام است، دوستش دارم اما می‌خواهیم یک چیز دیگری هم در زندگی داشته باشم.

  تصاویر نخستین دختر ایرانی که پرش با لباس بالدار را تجربه کرد

 

نادیه ندیم می‌گوید او فوتبال را به صورت سرگرمی درکنار یک اردوگاه مهاجران در دانمارک آغاز کرد و بعد از فراز و نشیب‌های فراوان راه خود را به تیم ملی فوتبال زنان دانمارک باز کرد | عکس: Getty Images

 

 

  عشق دخترانه به موتورکراس | سرنوشت خواندنی آرزوی دیدار با قهرمان ناشنوای آمریکایی

بر اساس گزارش یورونیوز، نادیه می‌گوید که هموطنان او از نقاط مختلف جهان با او تماس می‌گیرند و می‌گویند که به او افتخار می‎کنند.

نادیه که به دلیل نداشتن شهروندی دانمارک نتوانسته بود سالیان سال در بازی‌های ملی فوتبال این کشور توپ بزند می‌گوید یکی از آرزوهایش این است که روزی بتواند در افغانستان برای دختران افغان مدرسه فوتبال تاسیس کند و آنان را آموزش دهد.

  دختر شطرنج‌باز ایرانی در تیم ملی آمریکا | اخراج «درسا» از تیم ایران بخاطر بی‌حجابی